• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22943 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 13:29

چاپ

آموزش روزانه 115 دقیقه به مردم در ایستگاه سلامت محمودآباد


سرپرست اورژانس 115 محمودآباد از افتتاح ایستگاه سلامت پایگاه اورژانس در این شهرستان خبر داد و گفت: قصد داریم در هر روز 115 دقیقه به مردم آموزش و به ارائه خدمات بپردازیم.

به گزارش میانخبر، به دنبال افتتاح ایستگاه سلامت پایگاه اورژانس 115 محمودآباد در داخل پارک شهری طاهباز در خیابان امام که ایده‎ای نو و ابتکاری بود بر آن شدیم تا با سرپرست اورژانس 115 محمودآباد گفت‌وگویی را برای تنویر افکار عمومی و کارهایی که قرار است در اینجا انجام شود انجام دهیم.

وی درباره اهداف راه‌اندازی این ایستگاه، گفت: ایستگاه سلامت اورژانس 115 به منظور ارائه خدمات آموزشی و خدمات کمک‌های اولیه فشارخون و قند خون و استقرار به‌عنوان یک جایگاه دائمی و یکی از کدهای اورژانس با همکاری شهرداری محمودآباد افتتاح شد.

حمیدرضا فرنیا اظهار کرد: این ایستگاه با حضور مسؤولان شهرستان افتتاح و بنا داریم در دو نقطه دیگر این شهرستان ایستگاه سلامت را بصورت ثابت داشته باشیم و قصد داریم در هر روز 115 دقیقه با حضور همکاران که در اینجا مستقر می‌شوند به ارائه خدمات و کمک‌های اولیه و آموزش‌های مربوط را به مردم، مسافران و ورزشکارانی که از این پارک به عنوان محل ورزش استفاده می‎کنند داشته باشیم.

وی درباره تعداد پایگاه‎ها و امکانات و پرسنل اورژانس محمودآباد، افزود: شهرستان محمودآباد دارای پنج پایگاه ثابت اورژانس 115 است که از این تعداد دو پایگاه در شهر محمودآباد و بقیه در سایر نقاط شهرستان اعم بخش سرخ‌رود و بخش مرکزی مستقر هستند که دارای هفت دستگاه خودروی آمبولانس اورژانس 115 و 20 نفر پرسنل آماده خدمت شبانه‌روزی به مردم هستیم.

فرنیا ادامه داد: در این برنامه‌ها با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان در بخش سند ملی بیماری‌های غیر واگیر به کنترل فشارخون و قند خون شهروندان اقدام کردیم و در حال حاضر نیز پرسنل اورژانس به این مکان می‎آیند و زمان استفاده خانواده‎های همجوار و سایر مردم و مسافران از پارک خدمات کاملا رایگان به آنها ارائه می‌دهیم.

سرپرست اورژانس 115 محمودآباد در پاسخ به این سؤال که آیا سابقه و تجربه چنین فعالیت‎هایی را در قبل داشتید که این مکان را احداث شد، بیان کرد: در ایام‎های خاص و مناسبت‎ها در گذشته چنین برنامه‎هایی از قبیل کنترل فشار و قند خون شهروندان انجام می‎دادیم و امسال در ایام دهه نخست محرم و روز تاسوعا و عاشورای حسینی با برپا کردن خیمه سلامت توانستیم به بیش از هزار نفر از مردم و عزاداران حسینی خدمات رایگان داشته باشیم.

وی در پایان گفت: با احداث یک پایگاه ثابت در این پارک بر آن شدیم تا به مردم خدمت کنیم و یک دستگاه آمبولانس اورژانس با کد ویژه در اینجا مستقر می‌شود.


منبع : سفیر هراز

مطالب مرتبط با : آموزش روزانه 115 دقیقه به مردم در ایستگاه سلامت محمودآباد
دیدگاه شما در مورد : آموزش روزانه 115 دقیقه به مردم در ایستگاه سلامت محمودآباد

آموزش روزانه 115 دقیقه به مردم در ایستگاه سلامت محمودآباد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ