• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22957 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 14:08

چاپ
توزیع بیمارستانی بیش از 2 میلیون واحد خون/ رشد ۱۴ درصدی اهدای خون در مهرماه

توزیع بیمارستانی بیش از 2 میلیون واحد خون/ رشد ۱۴ درصدی اهدای خون در مهرماه


سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به توزیع 2 میلیون و187 هزار و 439 واحد خون به مراکز درمانی و بیمارستانی در 7 ماهه امسال، گفت: استان‌های تهران، فارس و خراسان رضوی بیشترین میزان اهدای خون در این مدت را به خود اختصاص دادند.

به گزارش میانخبر، در ارتباط با میزان اهدای خون در مهر ماه امسال، اظهار داشت: 197 هزار و 228 واحد خون در این مدت اهدا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 14 درصدی همراه بوده است.

وی با اشاره به تشکر سازمان انتقال خون ایران از اهداکنندگان خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: یک میلیون و 583 هزار و 262 نفر در 7 ماهه امسال در سراسر کشور جهت اهدای خون به پایگاه‌های مربوطه مراجعه کرده‌اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: در 7 ماه سال جاری و از ابتدای فروردین تا پایان مهر یک میلیون و 278 هزار و 660 واحد خون اهدا شده که در استان‌های تهران، فارس و خراسان رضوی بیشترین میزان اهدای خون را شاهد بوده‌ایم. همچنین اهدای خون در کشور نسبت به 7 ماه مشابه سال گذشته 3.5 درصد رشد داشته است.

حاجی‌بیگی اضافه کرد: 2 میلیون و 187 هزار و 439 واحد خون نیز در 7 ماهه امسال به مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است که شامل فرآورده‌هایی همچون گلبول قرمز فشرده شده، پلاکت و پلاسما بوده است. همچنین در این مدت این میزان توزیع نسبت به مشابه سال قبل با رشد 2 درصدی مواجه بوده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : توزیع بیمارستانی بیش از 2 میلیون واحد خون/ رشد ۱۴ درصدی اهدای خون در مهرماه
دیدگاه شما در مورد : توزیع بیمارستانی بیش از 2 میلیون واحد خون/ رشد ۱۴ درصدی اهدای خون در مهرماه

توزیع بیمارستانی بیش از 2 میلیون واحد خون/ رشد ۱۴ درصدی اهدای خون در مهرماه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ