• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22959 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 17:46

چاپ

56 درصد بیکاران ایرانی کمتر از سی سال سن دارند


بالاترین نرخ بیکاری در ایران متعلق به جوانانی است که بین 25 تا 29 سال سن دارند . بخش عمده ای از این افراد را تحصیلکردگانی تشکیل می دهند که با یک مدرک دانشگاهی از یافتن کاری مناسب بازمانده اند ...

به گزارش میانخبر، در حالی که سال هاست هشدارهایی از سوی کارشناسان در خصوص بالا بودن نرخ بیکاری ، خصوصا برای جوانان مطرح می شود آمارها نشان می دهد هنوز بیش از نیمی از بیکاران ایرانی را جوانانی با سنی کمتر از 30 سال تشکیل می دهند .

بالاترین نرخ بیکاری در ایران متعلق به جوانانی است که بین 25 تا 29 سال سن دارند .

بخش عمده ای از این افراد را تحصیلکردگانی تشکیل می دهند که با یک مدرک دانشگاهی از یافتن کاری مناسب بازمانده اند و سیاست های اشتغال زایی اجرا شده نیز نتوانسته است بحران در این نقطه را اندکی دستخوش کاهش نماید .

بیکاری در سنین جوانی سبب شده است سن ازدواج در ایران به تاخیر افتاده و از آن سو فرزند آوری در خانوارهای تازه تشکیل شده ، به دلیل موقعیت نامناسب کاری و بحران های ناشی از نبود امنیت شغلی به تاخیر بیفتد .

بسیاری از کارشناسان بر این اعتقادند که لازم است ایران سیاست هایی جدی را برای ایجاد شغل در کشور در دستور کار قرار دهد تا بتواند بر بحران های جنبی ناشی از بحران بیکاری در ایران غلبه نماید .

بر اساس این گزارش پایین بودن حقوق و مزایا در ایران برای طبقه ای عظیم از شاغلان خود سبب شده است بسیاری از کسانی که قادر به یافتن شغل هستند، شغل دومی را برای گذران زندگی انتخاب کنند که همین امر مانع از ان می شود که افراد دیگر بتوانند شغلی برای خود دست و پا کنند .

آخرین بررسی ها نشانگر طولانی شدن دوره یافتن شغل برای بیکارانی است که در جستجوی شغل هستند .

برآوردها نشان از آن دارد که ایران سده چهاردهم هجری را نیز با بحران بیکاری مضاعف آغاز خواهد کرد چرا که اگر بتواند با رشد بالای اقتصادی ، ظرفیت های خود را توسعه دهد و هدف رشد هشت درصدی را براورده سازد باز هم با بیش از 5 میلیون بیکاری روبرو خواهد بود .

نمودار زیر وضعیت سنی افراد جویای کار را نشان می دهد . در این فرهست حتی کسانی حضور دارند که بیش از 60 سال سن دارند:


منبع : بولتن

مطالب مرتبط با : 56 درصد بیکاران ایرانی کمتر از سی سال سن دارند
دیدگاه شما در مورد : 56 درصد بیکاران ایرانی کمتر از سی سال سن دارند

56 درصد بیکاران ایرانی کمتر از سی سال سن دارند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ