• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22964 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 19:52

چاپ
رسیدگی به مباحث فرهنگی یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی کشور است

رسیدگی به مباحث فرهنگی یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی کشور است


عضو شورای اسلامی شهر قدس گفت: امروز یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی کشور رسیدگی به مباحث فرهنگی است.

به گزارش میانخبر، خدابخش محمدزاده‌پودینه عصر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر قدس اظهار کرد: امروز یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی کشور رسیدگی به مباحث فرهنگی است و مسؤولان موظف هستند برابر دغدغه‌های مقام معظم رهبری به این نیاز اساسی و حوزه شهر یا شهرستان به مسؤولیت خود توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: بحث تهاجم فرهنگی دشمن با استفاده از ابزار‌های مختلف و روش‌های مناسب به‌خصوص فرهنگ غنی خانواده ایرانی و ریشه مذهبی خانواده‌های ایرانی داده شود.

عضو شورای اسلامی شهر قدس تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند فرهنگ در حاشیه نیست بلکه اهمیت بسیار زیادی دارد و سیاست و اقتصاد در حاشیه فرهنگ است مسؤولیت تمام مسؤولان شهرستان به‌خصوص دوستانی که در حوزه فرهنگ شهرستان مسؤولیت دارند را دو چندان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین یکی از مهم‌ترین روش‌های مبارزه با جنگ نرم دشمن در خصوص گروه‌های هدف دشمن که نو‌نهالان، نوجوانان و جوانان هستند تشویق خانواده‌ها و گروه‌های هدف به برنامه‌های قرآنی و آموزش‌های قرآنی، توجه ویژه به مؤسساتی است که از طریق مراجع قانونی مجوزهای آموزشی مبانی قرآنی را از جمله تربیت مربی قرآن، حفظ، روخوانی، تفسیر و مباحث قرآنی دارند.

محمدزاده‌پودینه گفت: مؤسسات قرآنی در شهر می‌توانند تحول خوبی را در این حوزه ایجاد کنند مشروط بر اینکه نظارت کامل امام جمعه، اداره تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و به کار‌گیری مربیان مجرب را در دستور کار خود قرار دهند.

عضو شورای اسلامی شهر قدس ابراز کرد: تقویت اینگونه مراکز و مؤسسات می‌تواند موجب استحکام بنیان دینی در سطح شهر و جامعه شود.

وی در پایان متذکر شد: آنچه مهم است و باید رسیدگی شود هماهنگی لازم در خصوص محتویات آموزشی اینگونه مؤسسات است که باید در دستور کار عزیزان ناظر بر این مؤسسات قرار گیرد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : رسیدگی به مباحث فرهنگی یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی کشور است
دیدگاه شما در مورد : رسیدگی به مباحث فرهنگی یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی کشور است

رسیدگی به مباحث فرهنگی یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی کشور است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ