• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22967 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 20:02

چاپ
بارش باران و کاهش دما در سواحل خزر و ‌‌غرب‌ کشور/ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری است

بارش باران و کاهش دما در سواحل خزر و ‌‌غرب‌ کشور/ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری است


با تقویت سامانه بارشی از اواخر وقت روز سه‌شنبه و همچنین روز چهارشنبه هفته جاری، در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور، دامنه جنوبی البرز و سواحل خزر، شاهد افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعدوبرق، کاهش دما و وزش باد خواهیم بود.

به گزارش میانخبر، براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اوایل وقت روز دوشنبه برای برخی مناطق سواحل غربی خزر و اردبیل وزش باد شدید جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری با عبور متناوب امواج تراز میانی جو شاهد افزایش ابر، بارش پراکنده باران و وزش باد در سواحل خزر و شمال غرب و ارتفاعات غربی البرز خواهیم بود. همچنین در این مدت در مناطق جنوبی هرمزگان رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

با تقویت سامانه بارشی از اواخر وقت روز سه‌شنبه و همچنین روز چهارشنبه هفته جاری در برخی مناطق شمال غرب کشور، دامنه جنوبی البرز، سواحل خزر و برخی مناطق غرب کشور شاهد افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد خواهیم بود که در این روز به سبب نفوذ جریانات سرد شمالی روی سواحل خزر علاوه بر تشدید بارش‌ها کاهش دما نیز رخ می‌دهد که در مناطق مستعد بارش به صورت برف خواهد بود.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری غرب خلیج فارس و روز چهارشنبه غرب دریای خزر مواج است؛ همچنین روز چهارشنبه در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور پدیده گردوخاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

آسمان تهران روز آینده کمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب 25 و 16 درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای 33 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر کشور و شهرکرد با کمینه دمای 2 درجه بالای صفر سردترین شهر کشور خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 15 مهرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 186.5 درصد رشد داشته است.

کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : بارش باران و کاهش دما در سواحل خزر و ‌‌غرب‌ کشور/ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری است
دیدگاه شما در مورد : بارش باران و کاهش دما در سواحل خزر و ‌‌غرب‌ کشور/ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری است

بارش باران و کاهش دما در سواحل خزر و ‌‌غرب‌ کشور/ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ