• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22973 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 20:27

چاپ
پرداخت 1140 میلیارد تومان تسهیلات در راستای رونق تولید و اشتغال در لرستان

پرداخت 1140 میلیارد تومان تسهیلات در راستای رونق تولید و اشتغال در لرستان


استاندار لرستان گفت: در کارگروه ستاد تسهیل استان هزار و 140 میلیارد تومان تسهیلات در راستای رونق تولید و اشتغال پرداخت شده است.

به گزارش میانخبر، هوشنگ بازوند امشب در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران با تاکید به اینکه بانک‌ها برای اجرای مصوبات ابلاغ شده توسط این کارگروه یک هفته مهلت دارند، اظهار داشت: اگر مصوبه ابلاغ شده برخلاف آیین‌نامه بانک‌ها باشد و بانک‌ها برای اجرای آن با مشکل مواجه می‌شوند، پاسخ آن را به ما اعلام کنند.

استاندار لرستان با بیان اینکه در صورت پذیرش مصوبه توسط بانک‌ها آن مصوبه به ستاد تسهیل کشور ارسال خواهد شد، مطرح کرد: متاسفانه ستا دتسهیل کشور دارای روند به کندی است، یاز 85 درصد از مصوبات در داخل استان اجرا می‌شود که 15 درصد آن به دلایل مختلف برای تصمیم‌گیری به تهران فرستاده می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه بانک‌ها نسبت واحدهای تملک شده باید اقداماتی انجام دهند به کارخانه ژنراتورسازی اشاره کرد و گفت: متاسفانه کارخانه ژنراتورسازی هفت سال‌ است که تعطیل شده است و ما از بانک ملت خواسته‌ایم که آن را به تملک خود درارد و بعد از تملک آن را به مزایده بگذارد.

این مسوؤل اضافه کرد: هتل شاپورخواست دیگر واحد مطرح شده در جلسه امروز است که بنیاد مستعضفین متقاضی این هتل است. و قرار است که آن را از سه سال تملک بانک

بازوند افزود: هتل شاپورخواست مدت سه سال است که در تملک بانک قرار است که قرار است بنیاد مستعضفین آن را خریداری کند.

استاندار لرستان با تاکید به اینکه بنیاد مستعضفین نمی‌تواند هتل شاپورخواست را به صورت نقدی خریداری کند، تصریح کرد: بانک عامل با بنیاد مستعضفین توافق کرده است که 50 درصد قیمت هتل نقدی پرداخت شود و 50 درصد دیگر آن به صورت واگذاری املاک پرداخت شود که ما پیشنهاد داده‌ایم همه قیمت به صورت دادن املاک صورت بگیرد.

بازوند ادامه داد: در صورت پذیرش این توافق‌نامه تا یک هفته دیگر هتل شاپورخواست در نوروز 95 توسط بنیاد مستعضفین به بهره‌برداری می‌رسد و مسافران از آن استفاده می‌کنند.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود خصوص عملکرد ستاد تسهیل استان اعلام کرد: هزار و 140 میلیارد تومان پرداختی این ستاد به طرح‌ها در حوزه رونق تولید و اشتغال بوده است که از نظر بنده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان عملکرد خوبی را داشته است.

وی در پایان تاکید کرد: مقداری از اعتبار پرداختی صرف خرید تجهیزات شده است و به طور حتم در نیمه دوم سال در کارخانه‌ها مستقر می‌شود، ولی در هر حال وضعیت عملکرد و پرداختی کارگروه ستاد تسهیل استان دارای رتبه اول و دوم کشوری است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : پرداخت 1140 میلیارد تومان تسهیلات در راستای رونق تولید و اشتغال در لرستان
دیدگاه شما در مورد : پرداخت 1140 میلیارد تومان تسهیلات در راستای رونق تولید و اشتغال در لرستان

پرداخت 1140 میلیارد تومان تسهیلات در راستای رونق تولید و اشتغال در لرستان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ