• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22974 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 20:43

چاپ
کمبود 52 قرقبان برای حفاظت از منابع طبیعی بویراحمد

کمبود 52 قرقبان برای حفاظت از منابع طبیعی بویراحمد


رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه در حال حاضر 28 قرقبان در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان حضور دارند، گفت: 52 قرقبان دیگر برای حفاظت از منابع طبیعی این شهرستان نیاز داریم.

به گزارش میانخبر، یک میلیون و 200 هزار هکتار جنگل و مرتع در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد، افزود: 485 هزار هکتار از این مقدار منابع طبیعی در شهرستان بویراحمد قرار دارد که 390 هزار هکتار آن جنگل و مابقی مرتع است.

وی کهگیلویه و بویراحمد را یکی از استان‌های تراز اول کشور در زمینه داشتن منابع طبیعی عنوان کرد و بیان داشت: وجود این منابع شرایط آب و هوایی خاصی به استان داده است.

این مسؤول، وجود چنین منابعی را عامل مهمی در جذب گردشگر و توسعه استان بیان کرد و یادآور شد: نگهداری و محافظت از این منابع نیازمند نیرو و امکانات کافی است.

رحیمیان با اشاره به وسعت بالای جنگل‌های شهرستان بویراحمد، گفت: برای حفاظت از این میزان منابع طبیعی نیازمند 80 قرقبان هستیم و این در حالی است که در حال حاضر تنها 28 قرقبان در عرصه‌ها حضور داشته و 52 نیروی حفاظتی کم داریم.

وی عدم اعتبار کافی جهت پرداخت حقوق نیروها را مهم‌ترین عامل در کمبود نیروها عنوان کرد و افزود: حقوق همین تعداد قرقبان حدود 5 ماه عقب افتاده است.

این مسؤول با بیان اینکه حقوق قرقبان‌ها باید از محل طرح‌های عمرانی پرداخت شود، خاطرنشان کرد: تاکنون اعتباری از طرح عمرانی نرسیده است.

رحیمیان، یادآور شد: مدیر کل منابع طبیعی استان در حال مکاتبه و رایزنی برای حل این مشکل هست که در صورت امکان حقوق این افراد را از محل اعتبارات جاری پرداخت کینم.

وی ضمن تقدیر از حمایت مدیر کل منابع طبیعی استان از نیروهای مرکز و دیگر شهرستان‌های استان، گفت: مدیر کل تاکنون تمامی تلاش خود را جهت حفاظت از عرصه‌های طبیعی و حل مشکل نیروها به کار گرفته است.

این مسؤول ادامه داد: با پیگیری و تلاش‌های مدیرکل هشت دستگاه خودرو اطفای حریق به استان تعلق گرفت که هر کدام از آنها را در اختیار یک شهرستان قرار داد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : کمبود 52 قرقبان برای حفاظت از منابع طبیعی بویراحمد
دیدگاه شما در مورد : کمبود 52 قرقبان برای حفاظت از منابع طبیعی بویراحمد

کمبود 52 قرقبان برای حفاظت از منابع طبیعی بویراحمد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ