• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22980 - تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت: 20:59

چاپ
ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در دستور کار میراث فرهنگی

ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در دستور کار میراث فرهنگی


در جلسه‌ای با حضور مسؤولان، پرونده ثبت میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو دوباره در دستور کار میراث فرهنگی کشور قرار گرفت.

به گزارش میانخبر، صنایع دستی و گردشگری یزد، جلسه‌ای با حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی، سرپرست اداره‌کل و معاون صنایع دستی میراث فرهنگی یزد، فرماندار شهرستان میبد و جمعی از فعالان حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی استان یزد در قم برگزار شد.

ایجاد و راه‌اندازی کارگاه‌های جدید در راستای رونق زیلو بافی، حمایت از صادرات، فروش و رونق زیلو بافی، همسان‌سازی و ارائه محصول، شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، استفاده از زیلو در مصلاهای سراسر کشور و ... از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

در این جلسه مقرر شد پرونده ثبت میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو که از دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خارج شده بود، دوباره با رفع نواقص مطروحه بررسی شود.

یکی از اهداف اصلی جهانی‌سازی زیلو و صنعت زیلوبافی، ارتقای جایگاه بین‌المللی صنایع دستی کشور، توسعه بازارهای جهانی و زمینه‌سازی برای حضور پررنگ‌تر صنایع دستی کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی و نیز توسعه گردشگری فرهنگی و افزایش اشتیاق گردشگران به بازدید از شهرهای دارای صنایع دستی‌های منحصر به فرد کشور است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در دستور کار میراث فرهنگی
دیدگاه شما در مورد : ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در دستور کار میراث فرهنگی

ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در دستور کار میراث فرهنگی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ