• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 22995 - تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 - ساعت: 13:12

چاپ
ظرفیت‌های کشاورزی پیشوا فرصتی برای اقبال سرمایه‌گذاران

ظرفیت‌های کشاورزی پیشوا فرصتی برای اقبال سرمایه‌گذاران


فرماندار شهرستان پیشوا گفت: ظرفیت‌های کشاورزی پیشوا فرصت مناسبی برای اقبال سرمایه‌گذاران است و می‌توان صنعت و توسعه آن را در خدمت این بخش درآورد.

به گزارش میانخبر، محمدکرم محمدی به همراه رضا عرب محمدحسینی مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان از باغ‌ها، گلخانه‌ها و اراضی کشاورزی سطح شهرستان پیشوا بازدید کردند.

فرماندار پیشوا پتانسیل‌های کشاورزی پیشوا را در سطح استان تهران بی‌نظیر دانست و اظهار داشت: اگر بتوانیم کشاورزی را در راستای سیاست‌های کلان کشور در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف آب پیش ببریم به توفیق بزرگی دست یافته‌ایم.

محمدی تبدیل اراضی کشاورزی به خانه باغ‌ها را خسرانی جدی دانست و افزود: یکی از خطراتی که این شهرستان را تهدید می‌کند توسعه ساخت خانه باغ‌های مجاز و غیرمجاز است که یکی از خسران‌های پیش روی این شهرستان محسوب می‌شود.

وی گفت: تغییر کاربری‌های غیرمجاز مزارع و باغ‌ها خطری برای کشاورزی، توسعه پایدار روستاها و امنیت غذایی منطقه است.

محمدی در ادامه استفاده از روش‌های نوین کشاورزی را در جهت توسعه این بخش ضروری دانست و اظهار داشت: امروزه یکی از مشکلات پیش‌روی توسعه بخش کشاورزی، کمبود منابع آبی است که با پیشبرد این بخش به سمت کاربرد روش‌های نوین آبیاری از جمله آبیاری قطره‌ای، می‌توان علاوه بر استفاده بهینه از آب در جهت توسعه هرچه بیشتر حوزه کشاورزی تلاش کرد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ظرفیت‌های کشاورزی پیشوا فرصتی برای اقبال سرمایه‌گذاران
دیدگاه شما در مورد : ظرفیت‌های کشاورزی پیشوا فرصتی برای اقبال سرمایه‌گذاران

ظرفیت‌های کشاورزی پیشوا فرصتی برای اقبال سرمایه‌گذاران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ