• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23020 - تاریخ انتشار : سه شنبه 11 آبان 1395 - ساعت: 16:32

چاپ

دزد آبمیوه ای پایتخت دستگیر شد


سارق سابقه داری که پس از 11 سال از زندان آزاد و دوباره شروع به سرقت با آبمیوه مسموم می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش میانخبر، روز 18 مهر ماه جاری بود كه ماموران كلانتری 209 پایانه غرب در جریان سرقت از یكی از مسافران در پایانه شدند.

این مسافر به ماموران گفت:در فضای سبز ترمینال در حال استراحت بودم كه فردی به سمت من آمد.مرد مسافرخودش را فرشید معرفی کرد و به من گفت: ساك و وسایلم کنار تو باشد تا من بروم یك بطری دوغ بخرم و برگردم. زمانی كه بازگشت در دستانش دو بطری نوشیدنی بود ؛ یكی از آنها را به من تعارف كرد . در ابتدا نمی پذیرفتم تا اینكه با اصرار عجیب او روبرو شدم !! و بالاخره تعارفش را پذیرفتم. پس از خوردن نوشیدنی دیگر متوجه هیچ موضوعی در اطراف خود نشدم و بیهوش روی زمین افتادم. با صدای نگهبان فضای سبز از خواب بیدار شدم. كسی در كنارم نبود و متوجه شدم فرشید مرا بیهوش كرده است و با مجبور كردنم برای خوردن آن نوشیدنی چنین بلایی را سرم آورده است . به كیف و جیب هایم كه توجه كردم متوجه شدم یک گوشی سامسونگ به همراه تمامی اموالم را از من سرقت کرده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت بعنف به شیوه بیهوشی" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 پرونده در اختیار پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در ادامه اقدامات پلیسی ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی شخصی شدند که گوشی تلفن همراه مسروقه را به صورت دستی از دوستش خریداری کرده بود. در ادامه و با انجام تحقیقات از این شخص، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار بنام بهشاد 37 ساله با سه سابقه دستگیری به اتهام موادمخدر و سرقت به عنف به شیوه بیهوشی شدند که آخرین بار ، در تیرماه سال گذشته و پس از اتمام دوران محکومیتش از زندان آزاد شده بود.

با شناسایی تصویر "بهشاد" توسط شاکی پرونده، کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت اعضای خانواده ی متهم در شهرستان کرج اطلاع پیدا کردند که "بهشاد" به واسطه اعتیاد شدید به موادمخدر از سوی خانواده اش طرد و در حال حاضر بلامکان است ؛ در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، سرانجام محل تردد بهشاد در پارک لاله شناسایی و کارآگاهان در اواخر مهرماه سال 1395 موفق به دستگیری وی شدند.

بهشاد پس از انتقال به پایگاه پنجم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با مالباخته ، صراحتا به دهها فقره سرقت های به عنف به شیوه بیهوشی از مسافران پایانه های مسافری شهر تهران و همچنین رهگذران و شهروندان حاضر در پارک های سطح شهر تهران اعتراف کرد.

متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: 11 سال در زندان بودم. پس از آزادی تصمیمم را گرفتم و به دنبال کاری آبرومند رفتم. از اینکه بچه ام را بعد از 11 سال می دیدم خوشحال بودم اما حیف که از من دور بود. مدتی گذشت و دوباره بیکار و معتاد شدم. برای جور کردن پول اعتیاد و گذران زندگی این کار را شروع و از مسافران غریب و تنها سرقت کردم. من سرقت هایم را طبق روال گذشته در پایانه های غرب، جنوب و در پارک ها و فضای سبز كلید زدم. با تهیه نوشیدنی مسوم ( عمدتا دوغ ) آنرا به افراد تعارف می کردم. پس از بیهوش شدن افراد تمام اموال ارزشمند آنها را می دزدیدم.گوشی های تلفن همراه را به دو مالخر در منطقه مولوی می فروختم . موبایل های ساده را 50 هزار تومان و هوشمندها را تا دویست هزار تومان می خریدند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی ، رئیس پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت " با توجه به اعتراف صریح متهم مبنی بر دهها فقره سرقت به شیوه بیهوشی و با توجه به هماهنگی های قضایی صورت گرفته ، متهمبا صدور قانونی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفته است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت:با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت به شیوه بیهوشی و برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان پرونده، دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است. از شکات و مالباختگانی كه موفق به شناسایی متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.


منبع : شهرخبر

مطالب مرتبط با : دزد آبمیوه ای پایتخت دستگیر شد
دیدگاه شما در مورد : دزد آبمیوه ای پایتخت دستگیر شد

دزد آبمیوه ای پایتخت دستگیر شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ