• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23081 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 - ساعت: 19:36

چاپ
افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها زنگ خطری برای هوشیاری شهروندان

افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها زنگ خطری برای هوشیاری شهروندان


مسؤول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها را زنگ خطری عنوان کرد که شهروندان باید آن را جدی بگیرند.

به گزارش میانخبر، نوروزعلی عزیزخانی در تور رسانه‌ای استان قزوین که عصر امروز در محل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی این استان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کاهش بیماری‌های سرطان، قلب و عروق و کاهش هزینه‌های نظام سلامت هزینه سنگینی را به دنبال دارد که برای کاهش این هزینه‌ها می‌توان از فرهنگ‌سازی و رعایت توصیه‌های بهداشتی، درمان و تغذیه استفاده کرد.

وی افزود: بیماری‌های سرطان مخاطرات بسیاری را برای انسان به همراه دارد چراکه سالانه 40 هزار نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

مسؤول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: در پیشگیری از سرطان عوامل مختلفی تأثیرگذار است که از موارد آن می‌توان به کنترل مصرف دخانیات، داشتن رژیم غذای مناسب، تحرک بدنی و دوری از چاق شدن، مصرف نکردن الکل و سیگار، کاهش تماس‌های محیطی و شغلی با مواد سرطان‌زا، اجتناب از مجاورت مستقیم با نور خورشید، کاهش تماس با هوای آلوده، مصرف آب سالم و بهداشتی اشاره کرد.

عزیزخانی افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها را زنگ خطری عنوان کرد که شهروندان باید آن را جدی بگیرند.

وی عنوان کرد: جدی نگرفتن آموزش مردم و فرهنگ‌سازی تأثیرات نامطلوبی همچون پرداخت هزینه‌های بسیار را به همراه دارد و انتظار می‌رود با مشارکت و تلاش رسانه‌ها مردم اطلاع‌رسانی در این حوزه‌ها با جدیت بیشتری دنبال و پیگیری شود.

گفتنی است در این نشست به علل و عوامل بروز بیماری‌های مختلف همچون سرطان با مصرف مواد مخدر سیگار و قلیان اشاره و تبیین شد.

تأثیرات نامساعد و نامطلوب مواد مخدر برای سلامت انسان از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این نشست عنوان و بحث شد.

یادآور می‌شود، بیان آمار امید به زندگی در بین زنان و مردان، دلیل افزایش بیماری‌های قلبی، عروقی، سرطان، نداشتن تحرک بدنی و سایر موارد از موضوعات ارائه شده‌ای بود که در نشست و تور رسانه‌ای دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین مطرح کرد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها زنگ خطری برای هوشیاری شهروندان
دیدگاه شما در مورد : افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها زنگ خطری برای هوشیاری شهروندان

افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها زنگ خطری برای هوشیاری شهروندان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ