• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23082 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 - ساعت: 19:40

چاپ
دستگیری حفاران غیر مجاز آثار تاریخی و فرهنگی ایوان

دستگیری حفاران غیر مجاز آثار تاریخی و فرهنگی ایوان


رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایوان از دستگیری حفاران غیر مجاز آثار تاریخی و فرهنگی ایوان خبر داد.

به گزارش میانخبر، اکبر چراغی اظهار داشت: حفاران غیرمجاز آثار تاریخی گنبد جهانگیر در روستای سرتنگ این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود : حفاران غیرمجاز که با استفاده از تاریکی شب قصد کشف اشیا عتیقه در این منطقه تاریخی را داشتند توسط یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی و در معیت ماموران نیروی انتظامی به دام افتاده و یک دستگاه فلزیاب از آنها کشف و خودرو آنان پس از واژگونی در سد توقیف شد.

چراغی اظهار داشت : تعداد حفاران چهار نفر بوده که فرد دستگیر شده غیر بومی و سه نفر دیگر که متواری شده تحت پیگرد قانونی قرار دارند و پرونده آنها در حال رسیدگی و با آنها برخورد قاطع خواهد شد.

وی با بیان اینکه شخص دستگیر شده با قرار وثیقه آزاد شده، گفت: گشت‌های میراث فرهنگی شهرستان به‌صورت مستمر و شبانه‌روزی از آثار تاریخی و فرهنگی ثبت شده و غیر ثبتی نیز حفاظت می‌کنند و علاوه بر یگان حفاظت این اداره، مردم و دستگاه امنیتی نیز از این آثار که سند هویتی کشور است حراست می‌کنند.

رئیس میراث فرهنگی ایوان یادآور شد: میراث فرهنگی و آثار تاریخی متعلق به همه نسل‌ها و سند هویت و فرهنگ یک ملت است بنابراین همه اقشار مختلف اجتماعی نقش به‌سزایی در حفاظت از آن را بر عهده دارند.

وی تاکید کرد: افراد متواری شده و دستگیر شده پس از طی مراحل قانونی با پیگیری‌های دفتر حقوقی اداره‌کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به اشد مجازات خود خواهند رسید.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : دستگیری حفاران غیر مجاز آثار تاریخی و فرهنگی ایوان
دیدگاه شما در مورد : دستگیری حفاران غیر مجاز آثار تاریخی و فرهنگی ایوان

دستگیری حفاران غیر مجاز آثار تاریخی و فرهنگی ایوان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ