• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23090 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 - ساعت: 20:15

چاپ
15 هکتار از اراضی کشاورزی مازندران زیر کشت کلزا رفته است

15 هکتار از اراضی کشاورزی مازندران زیر کشت کلزا رفته است


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه مازندران دومین استان کشور در کشت کلزا است، گفت: 15 هکتار از اراضی کشاورزی مازندران زیر کشت کلزا رفته است.

به گزارش میانخبر، قیمت تضمینی خرید کلزا برای خرید سال آینده هر کیلو 2 هزار و 870 تومان تعیین شد که توسط مراکز خرید خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال با افزایش 20 درصدی نسبت به سطح ابلاغی از وزارت خانه مواجه هستیم، افزود: پیش‌بینی ما افزایش 50 درصدی نسبت به سطح ابلاغی و 300 درصد افزایش نسبت به سال گذشته هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه کشت کلزا از محصولات استراتژیکی است که در راستای اقتصاد مقاومتی در دستور کار جدی وزارت جهاد کشاورزی برای تامین روغن کشور قرار دارد، تصریح کرد: اقدامات جدی از سال گذشته در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت و در همه استانها به این حوزه توجه شده است.

حیدرپور با اشاره به اینکه 15 هزار هکتار از اراضی مازندران زیر کشت کلزا رفته است، خاطرنشان کرد: مازندران دومین استان کشور در کشت کلزا است.

این مسؤول، یادآور شد: شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، میاندرود و جویبار از شهرستان‌های برتر در حوزه کشت کلزا هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه جلسه امروز برای هماهنگی بین مدیران شهرستانهایی که کشت کلزا داشتند برگزار شد که در آن ضرورت استفاده از دستورالعمل‌های فنی و ادامه کشت تا پایان فصل کشت تا اواخر آبان مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در این جلسه راه مبارزه با آفت و بیماری و تغذیه این گیاه در مرحله داشت و حفظ و نظارت برای برداشت مناسب در دستور کار قرار گرفت.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : 15 هکتار از اراضی کشاورزی مازندران زیر کشت کلزا رفته است
دیدگاه شما در مورد : 15 هکتار از اراضی کشاورزی مازندران زیر کشت کلزا رفته است

15 هکتار از اراضی کشاورزی مازندران زیر کشت کلزا رفته است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ