• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23099 - تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 - ساعت: 21:02

چاپ

کلاهبرداری ۲۲۰ میلیاردی زوج جوان از ۷ اصفهانی


سردار عبدالرضا آقاخاني اظهار داشت:با شكايت هفت نفر از شهروندان اصفهاني به پليس آگاهي استان مبني بر اينكه مبالغ سنگيني را جهت سرمايه گذاري و ساخت رستوران در دبي به يك زوج دادند اما پس از مدتي متوجه شدند كه چنين سرمايه گذاري و ساخت رستوران كذب بوده و مورد كلاهبرداري قرار گرفتند موضوع در دستور كار ويژه كارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت.

به گزارش میانخبر، فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک زوج جوان که با ترفند سرمایه گذاری در دبی توانسته بودند بیش از 220 میلیارد ریال از هفت نفر کلاهبرداری و متواری شوند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخاني اظهار داشت:با شكايت هفت نفر از شهروندان اصفهاني به پليس آگاهي استان مبني بر اينكه مبالغ سنگيني را جهت سرمايه گذاري و ساخت رستوران در دبي به يك زوج دادند اما پس از مدتي متوجه شدند كه چنين سرمايه گذاري و ساخت رستوران كذب بوده و مورد كلاهبرداري قرار گرفتند موضوع در دستور كار ويژه كارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت.

وي افزود: در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد كه متهمان مبلغ 220 ميليارد ريال از شكات دريافت و پس از مدتي متواري شده و به تماس هاي تلفني پاسخگو نبوده اند.

فرمانده انتظامي استان بيان داشت: تحقيقات علمي و تخصصي كارآگاهان پليس آگاهي استان نشان داد كه زوج مذكور اقدام مشابهي نيز در شهر بندرعباس داشته و تحت پيگرد مراجع قضائي آنجا نيز هستند.

سردار آقاخاني عنوان داشت: با اطلاعات و مدارك به دست آمده بلافاصله مقدمات دستگيري اين زوج كلاهبردار فراهم شد و سرانجام با تلاش هاي كارآگاهان، متهمان طي يك عمليات غافلگيرانه در منزلي واقع در حاشيه شهر اصفهان در حالي كه آماده فرار از استان بودند دستگير شدند.

اين مقام ارشد انتظامي استان عنوان داشت: متهمان كه 35 و 33 ساله، اهل اصفهان و داراي مدرك تحصيلي كارشناسي هستند در اعترافات خود به كلاهبرداري از شكات اقرار كرده كه پس از تحويل به مراجع قضائي با صدور قرار قانوني روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه يكي از جرايم معمول سال هاي اخير كلاهبرداري از طريق جذب نقدينگي و سرمايه هاي مردمي است اظهار داشت:شهروندان بايد بدانند كه هرشركت سرمايه گذاري بايد داراي مجوز از مراجع قانوني باشد و صرف داشتن يك دفتر، خودروي مدل بالا و ظاهري شيك و متشخص و يا حتي تبليغات رسانه اي نمي تواند دليلي بر قانوني بودن يك شركت يا موسسه براي جذب نقدينگي باشد.

آقاخاني گفت: تجربه نشان داده افراد كلاهبردار براي فريب طعمه هاي خود و جذب سرمايه هاي آنان دفتري شيك اجاره مي كنند و از كارمندان، وسايل اداري شيك و خودروي مدل بالا استفاده كرده و پس از انجام نقشه خود با رها كردن دفتر كار متواري مي شوند و حتي كارمندان آنها نيز از اقداماتشان باخبر نبودند.

فرمانده انتظامي استان از اقدامات ويژه پليس آگاهي استان در زمينه مبارزه با اخلالگران در نظام اقتصادي و كلاهبرداران خبر داد و گفت: تلاش گسترده اي براي جلوگيري از اقدامات اين گونه افراد در استان صورت گرفته و از شهروندان تقاضا داريم هر گونه اطلاعاتي در زمينه اقدامات تبهكاران اين گونه شركت ها و افراد دارند موارد رااز طريق شماره تلفن 110 به اطلاع ماموران پليس برسانند.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : کلاهبرداری ۲۲۰ میلیاردی زوج جوان از ۷ اصفهانی
دیدگاه شما در مورد : کلاهبرداری ۲۲۰ میلیاردی زوج جوان از ۷ اصفهانی

کلاهبرداری ۲۲۰ میلیاردی زوج جوان از ۷ اصفهانی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ