• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23117 - تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 - ساعت: 21:46

چاپ
کشت تخصصی گیاهان دارویی در میاندورود به مرکزیت روستای سنه‌کوه

بخشدار مرکزی میاندورود خبر داد

کشت تخصصی گیاهان دارویی در میاندورود به مرکزیت روستای سنه‌کوه


بخشدار مرکزی میاندورود، گفت: در آینده نزدیک با ایجاد زیرساخت و سطح زیرکشت قرار دادن زمین‌های کشاورزی در چند روستای میاندورود به مرکزیت روستای سنه کوه، گیاهان دارویی به شکل تخصصی کشت خواهد شد.

به گزارش میانخبر، حجر عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: در روستای محمدآباد 500 متر آسفالت کوچه‌ها به همراه پارک و بوستان محلی با همکاری بخشداری، بنیاد مسکن، دهیاری و خیرین محلی انجام شد.

وی افزود: تعدادی از کوچه‌های روستای اسلام‌آباد به مقدار 4 هزار و 400 متر، خیابان‌های امام رضا(ع)، سجاد و دانش جمعا به مقدار 16 هزار و 200 متر و همچنین چندین خیابان روستای جامخانه آسفالت شده است و در چند روز آینده بخش اعظمی از روستاهای بادله و کیاپی آسفالت می‌شود.

بخشدار مرکزی میاندورود از بازدید کارشناسان گیاهان دارویی از روستاهای شهرستان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک با ایجاد زیرساخت و سطح زیرکشت قرار دادن زمین‌های کشاورزی در چند روستای میاندورود به مرکزیت روستای سنه کوه، گیاهان دارویی به شکل تخصصی کشت خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: دهیار و شورای روستا مکلف شدند تعاونی خود را معرفی کنند تا ما اعتبارات لازم و نهال را در اختیار آنها قرار دهیم.

عسگری تصریح کرد: با توجه به نظر کارشناسان، زمین‌های کشاورزی این روستا برای کشت چای ترش و رازک مناسب است.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چرا اعتبار و آسفالت لازم برای روستاهای سطح شهرستان اختصاص پیدا می‌کند اما برای جاده روستاهای بالادست اقدامی نمی‌شود، بیان کرد: سالانه با تخصیص اعتبار مسافتی را به وسع خودمان از منابع شهرستان به این امر مهم اقتصادی می‌دهیم.

عسگری با تاکید بر اینکه آرزوی ما و تمام مسئولان حمایت از مردم بالادست که از محروم‌ترین و با کمال‌ترین افرادند است، تصریح کرد: امیدوارم با همت مسئولان بالادستی و حمایت نمایندگان مجلس در جهت نگاه ویژه اعتباری به این امر مهم بتوانیم کام مردم را شیرین کنیم.دیدگاه شما در مورد : کشت تخصصی گیاهان دارویی در میاندورود به مرکزیت روستای سنه‌کوه

کشت تخصصی گیاهان دارویی در میاندورود به مرکزیت روستای سنه‌کوه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ