• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23120 - تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت: 17:11

چاپ
ایجاد اشتغال به کاهش بازگشت زندانیان به زندان کمک می‌کنند

ایجاد اشتغال به کاهش بازگشت زندانیان به زندان کمک می‌کنند


نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: 37 درصد زندانیان پس از آزادی به ارتکاب جرم می‌پرداختند که با ایجاد اشتغال برای زندانیان این آمار به 2.5 درصد کاهش یافته است.

به گزارش میانخبر، احمد انارکی‌محمدی بعد از ظهر امروز در گردهمایی فصلی مدیران عامل انجمن‌های حمایت از زندانیان استان کرمان اظهار داشت: زندانیانی که از زندان آزاد می‌شوند با ایجاد اشتغال برای آنها تنها 2.5 درصد به واسطه ارتکاب جرم به زندانی بر می‌گردند که آمار خوبی است.

وی بیان کرد: 250 هزار زندانی در کشور داریم که اکثر آنها به دلیل جرم مواد مخدر راهی زندان شدند.

انارکی‌محمدی تصریح کرد: دشمن درصدد است تا فروپاشی خانواده‌ها را داشته باشد، لذا باید کمک کنیم تا خانواده‌های زندانیان و نیز زندانیان از آسیب‌هایی که ممکن است دامنگیرشان شود رهایی یابند.

وی بیان کرد: 27 هزار خانوار از زندانیان در کل کشور زیر پوشش انجمن‌های حمایت از زندانیان هستند.

انارکی‌محمدی ادامه داد: با کمک‌های مقطعی، ارائه سبد کالا و جهیزیه، کمک تحصیلی به فرزندان و دیگر کمک‌ها به خانواده‌های زندانیان نمی‌توان مسئله اصلی و مشکلات اصلی این افراد را حل کرد.

وی بیان کرد: قطعا باید مطالبه گری صورت گیرد و دولت مکلف است، دولت باید برای آنها برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد زیرا در غیر این صورت عوارض آن گرفتار جامعه می‌شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: 37 درصد زندانیان پس از آزادی به ارتکاب جرم می‌پرداختند که با ایجاد اشتغال برای زندانیان این آمار به 2.5 درصد کاهش یافته است.

انارکی‌محمدی گفت: کمیته امداد برای خانواده‌های زیر پوشش خود از راه تولید برق از پنل‌های خورشیدی اشتغالزایی کرده که می‌توانیم با رایزنی با این نهاد برای خانواده‌های زندانیان زیر پوشش انجمن حمایت از زندانیان هم ایجاد اشتغال کرد.

وی ادامه داد: باید در مجلس شورای اسلامی معاون پارلمانی در حوزه دستگاه قضایی داشته باشیم تا دنبال حق و حقوق قضایی باشد و آسیب‌ها و مشکلات را در زمینه بزهکاری‌ها و فسادها شناسایی شوند.

انارکی‌محمدی خاطرنشان کرد: باید با کمک نماینده‌های مجلس و فرهنگ‌سازی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا مشکلات و آسیب‌ها شناسایی و در رفع آنها بکوشیم.

حسین پاکزاد رئیس دفتر نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی هم گفت: فقر سبب می‌شود که انسان به بزهکاری و فساد روی آورد، لذا تنها راه رهایی از این معضلات، مهارت‌آموزی و آموزش به خانواده‌ها است.

وی تصریح کرد: قطعا با آموزش مهارت به زندانیان کمک می‌شود تا پس از آزادی، جذب بازار کار شوند.

پاکزاد تصریح کرد: اکثر تحصیل کرده‌ها در زندان‌ها مهارت ندارند، مهارت به عنوان ذخیره و پس انداز است که در هر جامعه‌ای برای امرار معاش می‌تواند علاج باشد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ایجاد اشتغال به کاهش بازگشت زندانیان به زندان کمک می‌کنند
دیدگاه شما در مورد : ایجاد اشتغال به کاهش بازگشت زندانیان به زندان کمک می‌کنند

ایجاد اشتغال به کاهش بازگشت زندانیان به زندان کمک می‌کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ