• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23122 - تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت: 17:50

چاپ

قابلیت تولید پنج برابری تابلو برق در ایران وجود دارد


عضو انجمن سازندگان تابلو برق ایران اعلام کرد تولیدکنندگان این بخش فقط با بهره گیری از 25 تا 30 درصد ظرفیت خود، سالیانه محصولاتی به ارزش 15 هزار میلیارد ریال تولید می کنند که این رقم تا پنج برابر قابل افزایش است.

به گزارش میانخبر، «سیدمحمد ذوالفقاری» عصر امروز (یکشنبه) در نشست خبری در حاشیه برپایی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران، از ورود کالاهای نامرغوب چینی به کشور انتقاد کرد.

به گفته این فعال بخش خصوصی، فعالیت تولیدکنندگان داخلی از ورود کالاهای بی کیفیت و نامرغوب خارجی تاثیر گرفته و ضررهای زیاد و جبران ناپذیری به آنان وارد کرده است.

وی از تولید سالیانه تا 300 میلیارد ریال تابلو برق در شرکت خود خبر داد و افزود: به دلیل برخی مشکلات مانند کمبود پروژه ها، فقدان پشتیبانی شرکت ها برای اجرای پروژه های برون مرزی، بهره های سنگین بانکی، برخی محدودیت های اداری، ورود کالاهای نامرغوب و... با نیمی از توان خود و 150 نفر به فعالیت مشغولیم.

ذوالفقاری اعلام کرد اینک 160 شرکت در انجمن سازندگان تابلو برق ایران عضوند. نزدیک به 80 شرکت 20- 15 میلیارد ریال تابلو برق تولید می کنند، تولید بیش از 30 شرکت 70- 50 میلیارد ریال و 30 شرکت دیگر 110- 100 میلیارد ریال است. تولید سایر شرکت ها نیز 300- 250 میلیارد ریال برآورد می شود.

وی ادامه داد: اینک شرکت های عضو انجمن سازندگان تابلو برق 25 تا 30 درصد توان خود به تولید می پردازند اما هنوز تابلو ساخته شده از چین وارد کشور می شود.

به گفته وی، به دلیل تحریم ها «لایسنس» بسیاری از شرکت های خصوصی ایرانی باطل شد.

این فعال بخش خصوصی گفت: اینک نه فقط در مقوله واردات قطعات، بلکه برای صادرات کالای خود نیز با مشکل روبروییم. مشکل اساسی دیگر برای حضور در بازار دیگر کشورها، بحث انتقال ارز است.


وی بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی را دیگر مانع رقابت پذیری برای تولیدکنندگان ایرانی دانست و اضافه کرد: تولیدکنندگان ایرانی 14 برابر دیگر کشورها بهره تسهیلات بانکی را آن هم با ارایه تضمین های سخت می پردازند.

دیروز وزیر نیرو در آیین گشایش شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق اعلام کرد صنعت برق با اتکای 95 درصدی به تولیدات و محصولات داخلی یکی از صنایع پیشرو کشور است.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران در 45 هزار مترمربع و 12 سالن در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شده است. در این نمایشگاه 295 شرکت خارجی و 350 شرکت داخلی حضور دارند.


منبع : بولتن

مطالب مرتبط با : قابلیت تولید پنج برابری تابلو برق در ایران وجود دارد
دیدگاه شما در مورد : قابلیت تولید پنج برابری تابلو برق در ایران وجود دارد

قابلیت تولید پنج برابری تابلو برق در ایران وجود دارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ