• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23126 - تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت: 18:19

چاپ
کاهش 100 کیلومتری مسیر لارستان به مشهد مقدس

کاهش 100 کیلومتری مسیر لارستان به مشهد مقدس


نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گفت: با اتمام آسفالت مسیر زاهدمحمود به بزرگراه بندرعباس - سیرجان مسیر لارستان به مشهد بیش از 100 کیلومتر کاهش می‌یابد.

به گزارش میانخبر، جمشید جعفرپور عصر امروز در یک نشست خبری با تأکید بر اهمیت تأسیس منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان و نقش آن در اشتغال جوانان، اظهار داشت: این طرح از زمان دولت گذشته مصوب و تمام مراحل آن صورت گرفته بود اما با شروع به کار دولت جدید به دلیل بررسی بیشتر مراحل اجرایی طرح نگه داشته شد.

وی افزود: به همین دلیل ما مجبور به پیگیری مجدد پرونده طرح منطقه ویژه اقتصادی لارستان از مرحله نخست شدیم و حتی مطالعات زیست‌محیطی آن نیز دوباره صورت گرفت و هم‌اکنون این طرح در دبیرخانه منطقه ویژه اقتصادی قرار دارد که در صورت تائید به مجلس و کمیسیون اقتصادی ارسال خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش برجسته خیران در توسعه زادگاه خود، تصریح کرد: خیران با کارهای عام‌المنفعه‌ای که انجام می‌دهند، علاوه‌بر کمک شایان به پیشرفته منطقه، دولت را مکلف به تأمین بقیه مراحل یک پروژه می‌کنند.

جعفرپور با مثبت ارزیابی کردن سفر اخیر استاندار فارس به شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش، خاطرنشان کرد: در این سفر تصمیمات خوبی نیز گرفته شد که فرمانداران این منطقه در حال پیگیری اجرایی شدن تصمیمات هستند.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات ورزشی اختصاص‌یافته به شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه خود، ادامه داد: تلاش‌هایی برای دریافت بسته‌های ورزشی ازقبیل توپ و وسایل ورزشی برای در اختیار قرار دادن مسؤولان ورزش شهرستان‌ها شده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از قول مساعد استاندار فارس در مورد تکمیل سالن محبی گراش خبر داد و یادآور شد: در دیداری که با وزیر نفت صورت گرفته در مورد تأمین اعتبار برای ایجاد چمن مصنوعی در خنج صحبت شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برابر برنامه‌ریزی‌ها اتصال لار به راه‌آهن زاهدمحمود صورت می‌گیرد، افزود: برابر بحثی که در دولت صورت گرفته برای این پروژه حدود 900 میلیارد تومان بودجه لازم است که در صورت موافقت، هزینه آن باید از طریق فاینانس تأمین شود.

وی گفت: بحث راه‌آهن شیراز – جهرم - لار - بندرعباس نیز به‌طور مشترک با همکاری نماینده شهرستان جهرم در دست پیگیری است.

جعفرپور بابیان اینکه همچنین با احداث پل آب‌نما در زاهدمحمود که حدود 3 میلیارد تومان هزینه در بردارد می‌توان ایستگاه راه‌آهن زاهدمحمود را به‌طور کامل فعال کرد، افزود: با اتمام آسفالت مسیر زاهدمحمود به بزرگراه بندرعباس - سیرجان مسیر لارستان به مشهد بیش از 100 کیلومتر کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در سفر معاون وزیر راه با ایجاد تونل منصورآباد در بزرگراه لار به شیراز موافقت شد که با هزینه‌ای بالغ‌بر 31 میلیارد تومان احداث می‌شود که امید می‌رود این پروژه مهم در اسرع وقت شروع شود و به اتمام برسد.

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه دوبانده کردن محور لار به بندرعباس به طول 20 کیلومتر در حال اجراست، تصریح کرد: پیگیری‌های لازم برای اخذ موافقت به‌منظور انجام این طرح تا کیلومتر 50 ادامه دارد.

وی در مورد تکمیل پایانه خارجی فرودگاه بین‌المللی لارستان، گفت: هزینه باقی‌مانده برای اتمام این پروژه 4 میلیارد تومان است که کارهایی برای اخذ آن صورت گرفته اما دلیل عقب‌افتادگی این امر برخی اشتباهات توسط پیمانکاران پیشین و عدم تائید شرکت فرودگاه‌های کشور بوده، و رئیس شرکت فرودگاه‌های کشور قول لازم اتمام طرح تا پایان سال 95 را داده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : کاهش 100 کیلومتری مسیر لارستان به مشهد مقدس
دیدگاه شما در مورد : کاهش 100 کیلومتری مسیر لارستان به مشهد مقدس

کاهش 100 کیلومتری مسیر لارستان به مشهد مقدس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ