• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23134 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 12:43

چاپ
21 سال زندان در انتظار تاجر معروف قزاق

21 سال زندان در انتظار تاجر معروف قزاق


تاجر معروف قزاق که متهم به تشکیل گروه جنایی با هدف سرنگونی دولت قزاقستان شده بود، به 21 سال حبس و مصادره اموال محکوم شد.

به گزارش میانخبر، امروز دادگاه ویژه نظامی شهر «آستانه» قزاقستان، «تاختر تولش‌اف» تاجر معروف این کشور که در اوایل سال جاری به اتهام تشکیل گروه جنایی و قصد سرنگونی دولت دستگیر شده بود، محکوم به 21 سال حبس و مصادره اموال نمود.

بنابر این گزارش، دادگاه شهر آستانه، تولش‌اف را به تلاش برای راه‌اندازی تظاهرات گسترده، سرنگونی دولت قزاقستان، شخص رئیس جمهور و همچنین 16 جنایت سنگین دیگر متهم کرده که در جریان بررسی این پرونده که پشت درهای بسته صورت گرفت، وی به گناه خود اقرار کرد.

دادگاه همچنین برای «تولگین تولش‌اف» پسر وی نیز حکم 5 سال آزادی مشروط را صادر نمود.

علاوه بر این، رتبه نظامی سرهنگ و جایزه دولتی «کورمت» نیز از وی مصادره خواهد شد.

گفتنی است که تولش‌اف تاجر قزاق، 30 ژانویه سال جاری به اتهام تشکیل گروه جنایی طی عملیات ویژه مقامات امنیتی این کشور در شهر «شیمکنت» بازداشت شد که بعد از دستگیری مقامات کشور از مصادره سلاح و مواد مخدر از منزل وی خبر دادند.

همچنین تعدادی از مقامات سابق قزاق، از جمله معاون سابق دادستان کل، عضو سابق شورای قانون اساسی، رئیس سابق پلیس استان «قزاقستان جنوبی» همراه با معاونش، چند تن از فرماندهان واحدهای نظامی و ستوان منطقه‌ای وزارت دفاع قزاقستان نیز همراه با وی دستگیر شدند. این پرونده در مجموع 25 نفر را در بر می‌گیرد.

بنابر گزارش مقامات امنیتی قزاقستان، طبق برنامه قرار بود افراد نزدیک وی با تشکیل اردوگاهی در میدان مرکزی شهر «سری آگاه» با حضور حدود 5 هزار نفر و با هزینه 100 تا 200 دلار برای هر نفر، وضعیت این منطقه را بی‌ثبات سازند.

در 11 ژوئن سال جاری کمیته امنیت ملی قزاقستان با انتشار بیانیه‌ای از اتمام بررسی پرونده وی خبر داد.

در 29 آگوست تمام اسناد لازم به دادگاه نظامی انتقال یافت که در این دادگاه همراه با تولش‌اف همچنین 24 نفر از هم‌فکران وی، محکوم به زندان شدند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : 21 سال زندان در انتظار تاجر معروف قزاق
دیدگاه شما در مورد : 21 سال زندان در انتظار تاجر معروف قزاق

21 سال زندان در انتظار تاجر معروف قزاق تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ