• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23136 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 12:45

چاپ
کیهان کلهر و اردال ارزنجان چهارشب در تالار وحدت روی صحنه می‌روند

کیهان کلهر و اردال ارزنجان چهارشب در تالار وحدت روی صحنه می‌روند


کیهان کلهر نوازنده نامدار کمانچه و اردل ارزنجان نوازنده معروف باقلاما از ترکیه با همراهی گروه «پردیگان باغ سکوت»، طی چهار شب در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌روند.

به گزارش میانخبر، کیهان کلهر نوازنده نامدار کمانچه و اردل ارزنجان نوازنده معروف باقلاما از ترکیه روزهای 13، 14 ، 15 ، 16 آذرماه در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌روند.

اردال ارزینجان نوازنده باغلاما و موسیقی‌دان اهل کشور ترکیه است. ارزنجان در پاییز سال ۲۰۰۴ همراه با کیهان کلهر کنسرت‌های مختلفی در کشورهای متعد برگزار کردند. آنها هم چنین یک آلبوم به نام «باد» (تا بیکران دوردست) نیز منتشر کردند. ارزنجان به همراه کلهر برای نخستین بار در ایران، در شهریور ماه ۱۳۸۹ در تالار وحدت تهران به اجرای کنسرت پرداخت.

این کنسرت با بداهه نوازی دو نوازنده چیره دست یکی از سرزمین ایران و دیگری از سرزمین آناتولی که در موسیقی سنتی منطقه خود متخصص هستند، صورت می‌گیرد که بر اساس موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی سنتی عثمانی ترکیه اجرا می‌شود.

کیهان کلهر نوازنده شناخته‌شده کمانچه بهار امسال نیز همراه با نوید افقه (تنبک)، علی بهرامی فرد (سنتور) و هادی آذرپیرا (تار) کنسرت «پردگیان باغ سکوت» را طی چندین شب در تهران روی صحنه بردند و در ادامه همه در چندین شهرستان به اجرای برنامه پرداختند.

اما در این اجرا برخلاف تور گذشته کیهان کلهر در ایران محمدحسین توتونچیان تهیه کننده نیست و سهیل زارعی این بار تهیه کننده این نوازنده و آهنگساز ایرانی خواهد بود. ضمن این که بلیت فروشی تور کلهر و ارزنجان نیز تغییر کرده و «تیوال» بلیت‌های این اجرا را می‌فروشد.

کنسرت «پردیگان باغ سکوت» کیهان کلهر با فروش بلیت هشت سانس تنها در تهران، از معدود کنسرت‌های «سازی» طی یک دهه گذشته بود که توانست با اقبال این چنینی مخاطبان مواجه شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : کیهان کلهر و اردال ارزنجان چهارشب در تالار وحدت روی صحنه می‌روند
دیدگاه شما در مورد : کیهان کلهر و اردال ارزنجان چهارشب در تالار وحدت روی صحنه می‌روند

کیهان کلهر و اردال ارزنجان چهارشب در تالار وحدت روی صحنه می‌روند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ