• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23154 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 15:42

چاپ
لزوم توجه به حوزه گردشگری برای رفع مشکل اشتغال قم/ افزایش اشتغال بانوان در قم

لزوم توجه به حوزه گردشگری برای رفع مشکل اشتغال قم/ افزایش اشتغال بانوان در قم


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: روند اشتغال بانوان در قم طی سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش میانخبر، نصرالله بازوند ظهر امروز در کارگروه زنان و خانواده که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه 76 هزار و 600 دانشجو در پایان سال 93 در استان قم وجود داشت، اظهار کرد: 50 درصد دانشجویان خانم و 50 درصد آقا هستند اما به طور معمول در کل کشور بانوان در دانشگاه‌ها بیشتر هستند.

وی خاطرنشان کرد: 164 هزار نفر زیر دیپلم و 260 هزار نفر بالای دیپلم در سن کار 10 تا 65 سال در سال گذشته بودند و جمعیت تحصیل کرده‌ها در دو سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه میانگین اشتغال زنان در کشور حدود 20 درصد ولی در قم 10 درصد است، گفت: شاغلان استان 284 هزار و 334 نفر هستند، که از این تعداد 258 هزار و 193 نفر آقا و 26 هزار و 141 نفر خانم هستند.

وی با بیان اینکه روند اشتغال بانوان در قم از سال 90 تا 93 افزایش پیدا کرده است، گفت: نرخ مشارکت در استان قم افزایش پیدا کرده است، برای جامعه هدفی برنامه‌ریزی می‌کنیم که آمار آنها نیمی از آمار کل جامعه است و روز به روز تحصیلات دانشگاهی و توقع آنها افزایش پیدا می‌کند.

بازوند خاطرنشان کرد: نداشتن بازار کار برای قشر عظیمی از جامعه تحصیل کرده که مهارت و هنری می‌آموزند آسیب اجتماعی است، باید برنامه‌ای برای پنج سال آینده در نظر گرفته شود که این قشر عظیم جامعه دچار آسیب اجتماعی نشوند.

وی عنوان کرد: در برنامه خانواده باید یکی از مهم‌ترین عامل‌ها اشتغال باشد، ما اعتقاد نداریم که اگر خانمی اشتغال پیدا کند، در بحث خانواده با مشکل مواجه می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم یادآور شد: کسانی که اعتقاد دارند نباید صنعت و گردشگری را گسترش دهیم، بدانند اگر این امر روی دهد بدترین آسیب اجتماعی در آینده دامن‌گیر قم می‌شود باید برای مردم کار ایجاد کنیم تا وارد بازار کار شوند.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌ای برای بازار کار فارغ‌التحصیلان وجود داشته باشد، گفت: گردشگری باید در قم توسعه پیدا کند، 55 درصد حوزه کار قم گردشگری و خدمات است،‌ در حالی که 3.5 درصد حوزه اشتغال در بخش کشاورزی است، ‌اگر نتوانیم در حوزه صنعت و گردشگری برنامه‌ریزی داشته باشیم با مشکل جدی در آینده مواجه می‌شویم.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : لزوم توجه به حوزه گردشگری برای رفع مشکل اشتغال قم/ افزایش اشتغال بانوان در قم
دیدگاه شما در مورد : لزوم توجه به حوزه گردشگری برای رفع مشکل اشتغال قم/ افزایش اشتغال بانوان در قم

لزوم توجه به حوزه گردشگری برای رفع مشکل اشتغال قم/ افزایش اشتغال بانوان در قم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ