• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23156 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 15:44

چاپ
14 سوئیت رفاهی زایمان طبیعی در استان سمنان افتتاح شد

14 سوئیت رفاهی زایمان طبیعی در استان سمنان افتتاح شد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ایجاد و راه‌اندازی 14 واحد تک‌نفره زایمان طبیعی در شهرستان‌های سمنان، دامغان و مهدی‌شهر خبر داد.

به گزارش میانخبر، مهدی شادنوش پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح 6 اتاق تک‌نفره زایمان طبیعی در بیمارستان امیرالمؤمنین سمنان که با حضور معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، متخصصان و پزشکان زنان و زایمان و جمعی از رؤسای دانشگاه‌های سمنان در تالار همایش امام رضا (ع) این بیمارستان برگزار شد، اظهار داشت: این واحدهای تک‌نفره زایمان به‌نوعی سوئیت‌های رفاهی بانوان برای انجام زایمان طبیعی محسوب می‌شوند.

وی افزود: در کنار ایجاد چنین ساختارهایی با یک فرهنگ‌سازی خوب در دو سال گذشته از آمار سزارین‌های غیرتکراری یعنی مادرانی که بارداری اول را تجربه می‌کردند، کاسته شد و از آمار 41 درصد سزارین در سال 92 به آمار 25 درصد در 6 ماهه نخست سال 95 رسیده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: در سال 92 کل آمار زایمان‌های طبیعی 35 درصد بوده و در 6 ماه نخست سال 95 به 47 درصد رسیده است که این‌ها همگی نشان‌دهنده کار حجیم صورت گرفته در بخش‌های عمرانی و زیرساختی در کنار فرهنگ‌سازی بسیار خوبی است که با همکاری همه همکاران در دانشگاه علوم پزشکی شاهد آن هستیم.

شادنوش ضمن تقدیر از فعالیت و همکاری جامعه ماماها و متخصصان زنان و زایمان که این توفیقات ثمره تلاش این عزیزان است، تصریح کرد: امروز انقلاب عظیمی در حوزه سلامت کشور اتفاق افتاده که ثمره مدیریت جهادی در حوزه بهداشت و درمان است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : 14 سوئیت رفاهی زایمان طبیعی در استان سمنان افتتاح شد
دیدگاه شما در مورد : 14 سوئیت رفاهی زایمان طبیعی در استان سمنان افتتاح شد

14 سوئیت رفاهی زایمان طبیعی در استان سمنان افتتاح شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ