• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23162 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 15:52

چاپ
143 ميليارد و 500 ميليون تومان براى يارانه مطبوعات در نظر گرفتيم

143 ميليارد و 500 ميليون تومان براى يارانه مطبوعات در نظر گرفتيم


سخنگوی دولت از اعطای 143 ميليارد و 500 ميليون تومان براى يارانه مطبوعات خبر داد.

به گزارش میانخبر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در روز سه‌شنبه( 18 آبان ماه) در محل نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های دولت در زمینه رونق اقتصادی گفت: دولت از آغاز امسال دو هدف را همزمان در جهت بهبود وضعیت اقتصاد و رونق بخشی به تولید شروع کرده است.

وی افزود: در یک عرصه تعهد کردیم که 7500 واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی نیمه فعال را فعال کنیم و همچنین زمینه اشتغال بیشتر و فرصت برای افزایش تولید را فراهم سازیم.

نوبخت تصریح کرد: تا امروز مجموعا 15 هزار و 655 واحد تولیدی بالغ بر ده هزار و 789 میلیارد تومان اعتبار دریافت کردند که این میزان واحد تولیدی به دو صورت به بانک‌ها معرفی شدند.

وی ادامه داد: فرایند رونق از طریق ستاد تسهیل و همچنین استانداری 7 هزار و 371 مورد بود و 8 هزار و 284 مورد نیز به صورت وام تسهیلاتشان را دریافت کردند که تا امروز 98.3 درصد از این اهداف تحقق یافته است.

سخنگوی دولت تأکید کرد: غیراز اعطای تسهیلات به واحدهای خصوصی می‌توانیم به طرح‌های عمرانی که مربوط به دولت است با تخصیص اعتبار آنها را فعال کنیم بر این اساس مصمم هستیم امسال واحدهای تولیدی تا پایان سال با 37 هزار میلیارد تومان فعال شوند.

نوبخت با بیان اینکه کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس 15 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی اختصاص داده است گفت: از این میان 10 هزار و 500 میلیارد و 450 میلیون تومان به صورت نقدی پرداخت شد تا طرح‌های عمرانی رونق بگیرند و این مطالباتی بود که انتظار می‌رفت دولت قبل از سال آینده بتواند آنها را تسویه کند.

وی افزود: براین اساس عدد و رقمی که در بودجه درنظر می‌گیریم برای کل سال است و به تدریج تا پایان سال صبر می‌کنیم تا منابع تأمین شده و اعتبارات را تخصیص دهیم.

سخنگوی دولت با اشاره به خرید تضمینی گندم از گندم کاران گفت: براساس گزارش‌های رسیده امسال مجموعا 11 میلیون و 520 هزار تن گندم از گندم کاران خریداری شد که در مقایسه با سال گذشته خرید گندم 4 میلیون 822 هزار تن شد که نزدیک به سه برابر خرید تضمینی گندم افزایش یافت.

نوبخت با اشاره به مصوبه بیمه سلامت نیز گفت: 8 هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت تخصیص یافت سازوکار این بیمه را فراهم ساختیم اما چون مسئله گندم کاران در اولویت بود تلاش کردیم بعد از رسیدگی به وضعیت گندم کاران به بیمه سلامت بپردازیم.

وی اضافه کرد: همچنین نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان و فرهنگیان مصوبه‌اش از دولت دریافت شده و در حال رسیدگی به آن هستیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اقدام دولت برای بهبود وضعیت آب و هوای پایتخت گفت: دولت 90 هزار تاکسی فرسوده را از دور خارج و تاکسی‌های نو را جایگزین آن کرد براین اساس از تاریخ 16 آبان سالجاری 29 هزار 963 تاکسی نو جایگزین تاکسی فرسوده شد.

وی تصریح کرد: تا قبل از آغاز بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات یارانه آن 85 میلیارد تومان بود اما امروز دولت 58 میلیارد و 550 میلیون اضافه کرد و در مجموع 134 میلیارد 500 میلیون تومان یارانه مطبوعات در نظر گرفته شد.

سخنگوی دولت درباره مقابله دولت با فساد‌های اقتصادی در کشور گفت: کشف و برخورد با این موضوع نیازمند نظارت بیشتر است، نقش این رخداد‌های نگران‌کننده بوده و کشف و برخورد‌ با آن‌ها نکته مثبتی است که نباید در برابر آن کوتاهی شود لذا بر همین اساس اگر مواردی بوده و اثبات شده است باید اعلام شده و سپس شناسایی شود.


وی درباره انتقادات رئیس جمهور از برخی از رسانه ها اظهار کرد: مواضع دولت را با شفافیت پیرو سخنان رئیس جمهور تکرار می‌کنم، دولت با آزادی بیان نظرخواهی و انتقاد در چارچوب قانون معتقد است البته دولت معترض به این مورد هم است که عده‌ای در حاشیه‌ای امن قرار گرفته تهمت می‌زنند و برای خود حفاظی را متصور می‌شوند و قطعا انتقاد ما نسبت به این مجموعه‌ها است دولت همواره طرفدار آزادی قلم است و دوست دارد در فضای مطبوعات این مهم رعایت شود.


سخنگوی دولت درباره فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان که گفته می‌شود این رقم 8 هزار میلیارد تومان بوده اظهار کرد: بدون تردید پس از آن که اخبار مربوط به این موضوع منتشر شود کارگروه ویژه‌ای به عنوان دستگاه نظارتی این امور را پیگیری خواهد کرد و در آینده گزارش مبسوطی از سوی دستگاه‌های نظارتی آماده می‌شود که پس از آماده شدن به اطلاع عموم خواهم رساند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : 143 ميليارد و 500 ميليون تومان براى يارانه مطبوعات در نظر گرفتيم
دیدگاه شما در مورد : 143 ميليارد و 500 ميليون تومان براى يارانه مطبوعات در نظر گرفتيم

143 ميليارد و 500 ميليون تومان براى يارانه مطبوعات در نظر گرفتيم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ