• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23170 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 16:14

چاپ
آگاهی‌بخشی دینی و تقویت اخلاق‌مداری بازتاب بصیرت‌افزایی در کارکنان ناجا است

آگاهی‌بخشی دینی و تقویت اخلاق‌مداری بازتاب بصیرت‌افزایی در کارکنان ناجا است


فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: مهم‌ترین بازتاب اثربخش برگزاری دوره‌های بصیرت در نیروی انتظامی، آگاهی‌بخشی دینی و تقویت اخلاق‌مداری در بین کارکنان است.

به گزارش میانخبر، سردار کیومرث عزیزی ظهر امروز در آیین اختتامیه ششمین دوره بصیرت غیر تمرکزی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به تبیین بصیرت در زندگی فردی و اجتماعی اظهار کرد: بصیرت باعث می‌شود ما به بینشی برسیم که با عقلانیت و فهم عمیق به مسائل و پدیده‌ها نگاه کنیم.

وی با اشاره به پیچیدگی و گستردگی روابط انسانی در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: با توجه به ضرورت بصیرت‌افزایی در بشریت، خدای متعال از زمان خلقت تاکنون، رهنمایانی هدایتگر را در جهت شناخت حق از باطل برای انسان‌ها قرار داده است.

این مقام ارشد انتظامی ضرورت بصیرت در عرصه‌های اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: نگرش و برداشت افراد در مسائل مختلف متفاوت است، دانایان با قدرت عقل و منطق قادرند راه درست را از بیراهه تشخیص دهند و این در حالی است که جاهلان، به علت فقدان یا کاستی بینش و بصیرت، بسترساز مشکلات فردی و هم مشکلات اجتماعی می‌شوند و خسران جهل آنها در لایه‌های مختلف جامعه بازتاب می‌یابد.

عزیزی به برنامه‌ریزی ناجا در نهادینه شدن شاخصه‌های بصیرت و کاربردی شدن آن در حوزه عمل تاکید کرد و افزود: آگاهی و دانایی نباید در کتب و مقالات خلاصه شود، بلکه باید به آن جامه عمل پوشاند و بهره لازم را از برکات آن جست و ابزار و شرایط مسیر را به درستی در کنار هم قرار داد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری دوره‌های بصیرت در نیروی انتظامی گفت: کاهش آسیب‌ها و مقابله با تهدیدات و نیز آگاهی‌بخشی دینی و تقویت اخلاق از مواردی است که فراگیران در دوره‌های بصیرت در ناجا مورد آموزش قرار می‌گیرند تا بتوانند با توجه به نوع مأموریت‌ها و تعاملات اجتماعی گسترده، حق را به روشنی از باطل تشخیص داده و تصمیمی درست و عقلانی داشته باشند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : آگاهی‌بخشی دینی و تقویت اخلاق‌مداری بازتاب بصیرت‌افزایی در کارکنان ناجا است
دیدگاه شما در مورد : آگاهی‌بخشی دینی و تقویت اخلاق‌مداری بازتاب بصیرت‌افزایی در کارکنان ناجا است

آگاهی‌بخشی دینی و تقویت اخلاق‌مداری بازتاب بصیرت‌افزایی در کارکنان ناجا است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ