• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23175 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 16:22

چاپ
فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل شدند

فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل شدند


به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در مراسمی با حضور مدیرکل امور مجلس و استان‌ها در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل شد.

به گزارش میانخبر، ظهر امروز به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در مراسمی با حضور مرتضی محمدزاده مدیرکل امور مجلس و استان‌ها در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور 180 کتابدار و چهار کتاب‌خوان برتر استان مرکزی مورد تجلیل قرار گرفتند.

مدیرکل امور مجلس و استان‌ها در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این مراسم گفت: کتاب عامل دانایی ‌بخشی در جامعه و دانایی موتور محرک جامعه در پیشرفت و توسعه است.

مرتضی محمدزاده افزود: امروزه یکی از نیازهای جدی جامعه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است که مسؤولان امر باید تمام سعی و تلاش خود را در این راستا به کار گیرند.

وی با بیان اینکه گسترش فرهنگ کتابخانه دریچه‌ای در مشارکت با تجارب و ایده‌های دیگران است، گفت: ماندگاری و ارزش آنچه با مطالعه کتاب حاصل می‌شود، به هیچ عنوان قابل قیاس با اطلاعات سطحی و پراکنده فضای مجازی نیست.

مدیرکل امور مجلس و استان‌ها در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ادامه داد: روزانه میلیون‌ها مطلب در شبکه‌های مجازی تبادل می‌شود، که هیچ کدام ماندگار نیستند، در حالی که کتاب نقش موثری در انتقال تجارب و مؤلفه‌های دانایی دارد که از مزیت‌های کتاب نسبت به فضای مجازی است.

محمدزاده گفت: استفاده از شبکه‌های مجازی به مدت طولانی اثرات زیان باری بر سلامت افراد به دنبال دارد.

مدیرکل امور مجلس و استان‌ها در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه بر ضرورت رفع مشکلات معیشتی کتابداران، تقویت مدارس اینترنتی و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تاکید کرد.

امین کمالوندی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز گفت: هم اکنون یک میلیون و 23 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های این استان وجود دارد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل شدند
دیدگاه شما در مورد : فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل شدند

فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ