• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23189 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 17:03

چاپ
شیرکوه سفیدپوش شد

شیرکوه سفیدپوش شد


بلندترین قله استان یزد به دنبال نخستین بارش پاییزی امروز سفیدپوش شد.

به گزارش میانخبر، به دنبال بارش‌های پراکنده در ارتفاعات استان یزد، امروز مرتفع‌ترین نقطه استان یزد و بلندترین قله این استان با اولین برف پاییزی سفیدپوش شد.

این بارش‌ها از عصر روز گذشته در مناطق ده‌بالا و سانیچ آغاز شد و تا نیمه‌های شب تنها در ارتفاعات شیرکوه ادامه داشت و صبحگاه تصویری از سفید از شیرکوه به نمایش گذاشت.

با کاهش دما در اغلب مناطق استان، هوا در مناطق کوهستانی سرد شده تا جایی که در برخی مناطق نظیر گاریز و بیداخوید در شهرستان تفت دمای هوای به زیر صفر رسیده است.

بر اساس اعلام هواشناسی، سردترین نقطه استان یزد روستاهای گاریز و بیداخوید در شهرستان تفت با یک درجه سانتیگراد زیر صفر و گرمترین نقطه استان نیز شهرستان بافق با 27 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

مناطق ده‌بالا، طزرجان، سانیچ و برخی دیگر از روستاهای کوهستانی استان یزد در دامنه شیرکوه نیز با کاهش قابل توجه دما مواجه بوده‌اند.

میانگین هوا در استان یزد هم‌اکنون 18 درجه سانتیگراد است که بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، فردا دو درجه دیگر از دمای هوا کاسته خواهد شد.

در شرایطی که در بسیاری از نقاط کشور، بارندگی‌های بسیاری به وقوع پیوسته، استان یزد به ویژه مرکز استان روزهای بدون بارشی را سپری می‌کند و تنها بارش‌هایی در ارتفاعات و در روستاهایی نظیر عقدا در اردکان، سورک در ندوشن، دستجرد در تفت و ... بارش‌های پراکنده انجام شده است.


منبع : فارس

دیدگاه شما در مورد : شیرکوه سفیدپوش شد

شیرکوه سفیدپوش شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ