• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23191 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت: 17:06

چاپ
همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی سطح امنیت را بالا می‌برد

همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی سطح امنیت را بالا می‌برد


دبیر علمی همایش ملی توسعه آموزش عالی و گفتمان امنیت ملی گفت: همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی سطح امنیت را بالا می‌برد.

به گزارش میانخبر، ابراهیم متقی دبیر علمی همایش ملی توسعه آموزش عالی و گفتمان امنیت ملی در این همایش که در دانشگاه تهران برگزار شد با تاکید بر نقش علم و پژوهش در تامین امنیت پایدار تصریح کرد: همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی سطح امنیت را بالا می برد.

وی اظهار داشت: تفکر امروز امنیت را پدیده‌ای می‌داند که علاوه بر بعد فیزیکی دارای ابعاد ذهنی و نگرشی است و علم و پژوهش در تامین آن جایگاه مهمی دارد.

این استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به بعد اجتماعی امنیت بیان داشت: در ادبیات امروز امنیت، رفاه اجتماعی ، سبک زندگی و اوقات فراغت از عناصر مرتبط و تاثیر گذار تامین امنیت محسوب می‌شوند و شاخص های مرتبط با آن‌ها به پیش بینی امنیت جامعه کمک می‌کند.

متقی افزود: امنیت دامنه گستره‌ای دارد و تمامی موضوعات اجتماعی را در برمی‌گیرد و تامین آن نیازمند تدبر و بکارگیری عقل و خرد و انجام پژوهش است تا بتوان شرایط افزایش امنیت و کاهش امنیت را در برهه های مختلف زمانی پیش بینی کرد و برای آن برنامه ریزی کرد.

دبیر علمی همایش ملی توسعه آموزش عالی و گفتمان امنیت ملی تاکید کرد: در شرایط امروز این موضوع بسیار اهمیت دارد که مدیران جامعه با علم و دانش تصمیم‌گیری کنند و پیامدهای اجتماعی، سیاسی و حتی امنیتی تصمیم ها و اقدامات خودرا در نظر گیرند.

متقی افزود: در محیط دانشگاهی نیز باید مدیران حراست با فضاهای دانشگاهی و مطالبات دانشجویی آشنا و داری انعطاف لازم باشند و برای رفتار مطلوب در محیط دانشگاهی ضمن تشکیل اتاق های فکر از مشورت نخبگان برای استمرار امنیت موجود استفاده کنند.

وی با اشاره به ارسال 95 مقاله علمی به همایش ملی توسعه آموزش عالی و گفتمان امنیت ملی اظهار امیدواری کرد با استمرار این همایش ها شاهد افزایش همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی و ارتقای سطح امنیت کشور باشیم.

گفتنی است مراسم افتتاحیه همایش ملی توسعه آموزش عالی و گفتمان امنیت ملی با حضور تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، خانی رئیس سازمان حراست کل کشور، دکتر سلیمی رئیس مرکز حراست وزارت علوم، تعدادی از روسای دانشگاه‌های کشور، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، جمعی از مدیران وزارت علوم و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاهها و محققان در دانشگاه تهران برگزار شد.
براساس این گزارش، از میان مقاله‌های رسیده به این همایش، 41 مقاله علمی در نشست های تخصصی ارائه و از برگزیدگان همایش نیز تجلیل خواهد شد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی سطح امنیت را بالا می‌برد
دیدگاه شما در مورد : همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی سطح امنیت را بالا می‌برد

همبستگی نظام دانشگاهی و نظام سیاسی سطح امنیت را بالا می‌برد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ