• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23214 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 11:27

چاپ
ملاک عمل تصمیم گروه کارشناسی میراث فرهنگی در طرح احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه

ملاک عمل تصمیم گروه کارشناسی میراث فرهنگی در طرح احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه


استاندار آذربایجان‌شرقی در رابطه با طرح احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه، گفت: این موضوع توسط کارشناسان میراث فرهنگی در دست بررسی است و تصمیم این گروه کارشناسی ملاک عمل خواهد بود.

به گزارش میانخبر، اسماعیل جبارزاده در آیین گرامی داشت روز جهانی شهرسازی در تبریز با بیان این که مجموعه مدیریتی استان اهتمام فراوان برای جبران عقب ماندگی های عمرانی شهری دارند، اظهارکرد: هر چند رویکرد دولت یازدهم مدیریت علمی و عقلانی است و بر همین اساس مسیرگشایی ها و تجدید نظر در بافت شهری در سال های اخیر بر اساس اصول علمی شهری استوار است اما اصلاح نارسایی ها زمان بر خواهد بود.

وی با بیان این که نیازها و کمبودها بیشتر از امکانات موجود است در عین حال گفت: محدود بودن امکانات دلیلی بر توقف فعالیت ها نیست.

جبارزاده با تاکید بر این که تغییر بافت قدیمی و غیرفنی شهرها خواست عمومی است، در عین حال گفت: هویت تاریخی شهرها باید حفظ شود.

وی با اشاره به این که در شهر باکو از یک نوع سنگ بری نمای ساختمان ها استفاده می شود، گفت: انتظار از جامعه شهرسازی و شهرداری تعریف نمای مشخصی برای محورهای شهری است.

جبارزاده تعریف نمای یکسان برای اداره های دولتی در شهر تبریز را به عنوان الگو خواستار شد و گفت: خدمت به مردم با رعایت اصول علمی رسالت ماست.

وی با اشاره به این که از تغییر کاربری باغلارباغی تبریز به عنوان یکی از مراکز تفریحی و گذران اوقات فراغت مردم به مرکز تجاری و اداری در این دولت جلوگیری شد، اظهارکرد: جامعه شهرسازی نباید اجازه شروع ساخت بنای 55 طبقه در نزدیکی باغ گلستان و بافت تاریخی بازار تبریز را می داد.

جبارزاده با بیان این که در سه سال گذشته اجازه نداده ایم در حریم آثار باستانی و میراث فرهنگی فعالیت غیرعلمی انجام شود، در رابطه با طرح احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه، گفت: این موضوع توسط کارشناسان میراث فرهنگی در دست بررسی است و تصمیم این گروه کارشناسی ملاک عمل خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی با اعلام این که در دولت گذشته 300 هکتار از فضای سبز تبریز تغییر کاربری داده شده بود، گفت: تاکید ما حفظ فضای سبز موجود و افزایش سرانه فضای سبز شهری با ایجاد تفرجگاه‌ها و بوستان‌های شهری است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ملاک عمل تصمیم گروه کارشناسی میراث فرهنگی در طرح احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه
دیدگاه شما در مورد : ملاک عمل تصمیم گروه کارشناسی میراث فرهنگی در طرح احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه

ملاک عمل تصمیم گروه کارشناسی میراث فرهنگی در طرح احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ