• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23241 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:04

چاپ
«دیده بان حقوق بشر سوریه»: 16 غیر نظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه کشته شدند

«دیده بان حقوق بشر سوریه»: 16 غیر نظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه کشته شدند


جنگنده‌های ائتلاف آمریکا شب گذشته به روستای «الهیشه» واقع در ریف شمالی رقه حمله کردند که در جریان آن تا کنون 16 غیر نظامی از جمله 6 زن جان خود را از دست داده‌اند و احتمال دارد بر شمار افراد کشته شده افزوده شود.

به گزارش میانخبر، جنگنده های وابسته به ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا شب گذشته مناطقی را در استان رقه هدف حملات خود قرار دادند.

گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» که نزدیک به معارضان است اعلام کرد که تا این لحظه در جریان این حملات دستکم 16 غیر نظامی سوری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش این گروه، در میان این 16 نفر 6 زن از جمله یک کودک وجود دارد که در جریان حملات جنگنده‌های آمریکایی به روستای «الهیشه» واقع در ریف شمالی رقه (40 کیلومتری این شهر) کشته شده اند.

بنا بر این گزارش، وضعیت شمار دیگری از افراد غیر نظامی زخمی سوری نیز وخیم است و احتمال دارد بر تعداد کشته شده‌ها افزوده شود.

در همین راستا، نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر عناصر آن کُرد هستند در ریف شمالی و شرقی رقه با داعش درگیر هستند.

به گزارش دیده بان، نیروهای کُرد قصد دارند شهر رقه را از ریف شمالی و شرقی خود جدا و بدین تتیب مقدمات به دست‌گیری کنترل آن را فراهم کنند.

نبرد موسوم به آزادسازی رقه که توسط نیروهای دموکراتیک سوریه پیش برده می‌شود از 4 روز پیش آغاز شده است. البته در این نبرد ارتش سوریه حضور ندارد و بدون هماهنگی با آن انجام می‌شود؛ مسئله ای که به گفته مسئولان کُرد سوریه، توطئه آمریکاست و به ضرر کردهای سوریه به پایان خواهد رسید.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : «دیده بان حقوق بشر سوریه»: 16 غیر نظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه کشته شدند
دیدگاه شما در مورد : «دیده بان حقوق بشر سوریه»: 16 غیر نظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه کشته شدند

«دیده بان حقوق بشر سوریه»: 16 غیر نظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه کشته شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ