• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23250 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:13

چاپ
13 شاعر برگزیده در گلستان تجلیل شدند

13 شاعر برگزیده در گلستان تجلیل شدند


در همایش شعر کهکشانی بر خاک از 13 شاعر برگزیده استان گلستان تجلیل شد.

به گزارش میانخبر، همایش استانی شعر «کهکشانی بر خاک» پیش از ظهر امروز در سالن جلسات دکتر ابراهیمی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گرگان برگزار شد و در این همایش از 13 شاعر برگزیده تجلیل به عمل آمد.

* غفاری: حدود 100 اثر از شاعران گلستان به جشنواره ارسال شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در همایش استانی شعر «کهکشانی بر خاک» که ذیل برنامه‎های اجلاسیه ملی بزرگداشت چهار هزار شهید استان گلستان است، گفت: زبان شعر زبان ماندگار است، مفاهیم در زبان شعر می‎تواند خاطره حماسه ایثار و شهادت را برای همیشه در اذهان مردم زنده نگه دارد.

کلثوم غفاری یکی از اهداف مهم برگزاری همایش استانی شعر را تجلیل از شهدا بویژه بانوان شهید عنوان کرد و افزود: تبیین اهداف و مفاهیم مربوط به ایثار و شهادت از دیگر اهداف برگزاری این همایش بوده است، شعر یکی از مناسب‎ترین و تاثیرگذارترین عمل برای بیان مفاهیم است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده در استانداری با اشاره به اینکه زبان شعر برای ماندگار کردن اهداف و دیدگاه‎های مربوط به ایثار و شهادت است، یادآور شد: زبان شعر زبان ماندگار است.

غفاری با بیان اینکه تجلیل از مقام شامخ شهدا را مهم خواند و افزود: تجلیل از شهدا بویژه بانوان شهید از اولویت‎های ما در برگزاری این همایش است.

وی استقبال شعرای اهل تشیع و تسنن را در جشنواره شعر مثبت ارزیابی کرد و گفت: حدود 100 اثر از شاعران به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از 13 اثر برگزیده در همایش استانی شعر «کهکشانی بر خاک» تجلیل خواهد شد.

* ساطعی: در قالب شعر بسیاری از مفاهیم بلند انقلاب اسلامی را می‎توان ارائه کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گرگان نیز در این همایش ابراز کرد: شهدا جایگاه بسیار رفیعی دارند که باید در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اهتمام کرد.

آرین ساطعی با بیان اینکه شعر دفاع مقدس و اشعار انقلابی در سه فاز تقسیم می‌شود، گفت: در حال حاضر ما در فاز سوم آن قرار داریم، فاز اول در سال‎های نخست انقلاب است فاز دوم مربوط به شهدایی است که ممکن است قبل از انقلاب اسلامی متولد شده باشند ولی شکل‎گیری آنها زمانی است که مستقیما شرایط را لمس می‎کردند.

این مقام مسئول افزود: فاز سوم را کسانی تشکیل می‎دهند که تولد آنها بعد از انقلاب اسلامی ایران است و وقایع آن روزها را مستقیما لمس نکرده‌اند.

ساطعی با اشاره به اینکه در قالب شعر می‎توان بسیاری از مفاهیم بلند انقلاب اسلامی را به شکلی زیبا و دلنشین ارائه کرد، گفت: با زبان هنرمندانه شعر می‎توان بسیاری از مسائل را به بهترین شکل فرهنگسازی و نهادینه کرد.

در پایان همایش استانی شعر"کهکشانی بر خاک" از 13 اثر برگزیده با اهدای لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : 13 شاعر برگزیده در گلستان تجلیل شدند
دیدگاه شما در مورد : 13 شاعر برگزیده در گلستان تجلیل شدند

13 شاعر برگزیده در گلستان تجلیل شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ