• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23252 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:15

چاپ
معوقه خواندن فساد مالی 8000 میلیاردی، آب سردی بر پیکر معلمان است

معوقه خواندن فساد مالی 8000 میلیاردی، آب سردی بر پیکر معلمان است


دبیر جامعه اسلامی دانشگاه فرهنگیان اصفهان با اشاره به معوقه خواندن فساد مالی بزرگ توسط برخی مقامات دولتی، گفت: این آب سردی است که توسط مسؤولان دولتی بر پیکر معلمان دلسوز ریخته شده و پایانی بر امید احقاق حقوق این قشر فرهیخته است.

به گزارش میانخبر، برگزاری نخستین تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان اصفهان با موضوع فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: نظام آموزش و پرورش به عنوان مهم‌ترین نهاد تربیتی و تأثیرگذار در پرورش نسل آینده ایران اسلامی، امروز با یکی از اصلی‌ترین بحران‌های خود روبرو است.

وی افزود: در حالی که فرهنگیان دارای سوابق بالا، چشم انتظار وام 5 میلیون تومانی برای گذران زندگیشان هستند، خبر فساد مالی 8000 میلیاردی از صندوق ذخیره فرهنگیان، تمامی امیدشان را نابود می‌کند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان اظهار داشت: مسأله این جاست که سکوت مسؤولان دولتی در قبال این خیانت بزرگ، بیش از هر چیز فرهنگیان را نگران کرده که مبادا بزرگ‌ترین فساد مالی دارایی فرهنگیان در طول سی و اندی سال بعد از انقلاب، با بی‌توجهی مسؤولان صرفاً به دلایل سیاسی به فراموشی سپرده شود.

مهدی‌پور با اشاره به معوقه خواندن این فساد مالی بزرگ توسط برخی مقامات دولتی تصریح کرد: این موضوع آب سردی است که توسط مسؤولان دولتی، بر پیکر معلمان دلسوز ریخته شده و پایانی بر امید احقاق حقوق این قشر فرهیخته است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور و در راستای گسترش روحیه مطالبه گری در بین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، تشکل جامعه اسلامی نخستین تریبون آزاد تاریخ دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان را با موضوع فساد مالی 8000 میلیاردی از صندوق ذخیره فرهنگیان در تاریخ 95/8/18 برگزار کرد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان با اشاره به وظایف تشکل‌های دانشجویی گفت: این وظیفه تشکل‌های دانشجویی است که در این برهه حساس، حقوق نادیده گرفته شده فرهیختگان را مطالبه کنند تا از هر گونه اهمال در زمینه رسیدگی به این پرونده مالی، جلوگیری شود، چرا که سکوت در زمان کنونی مقدمه‌ساز فسادهای آینده از صندوق ذخیره فرهنگیان است.

مهدی‌پور ادامه داد: دولت باید پاسخگو باشد که این 30 نفر که اموال بیت‌المال را به تاراج برده‌اند چه کسانی هستند؟ چرا تا به امروز نظارتی صورت نگرفته و این چه پلیسی است که همیشه بعد از غارت می‌رسد.

وی با اشاره به وضعیت دانشگاه فرهنگیان گفت: وضعیت اینجا نیز دست کمی از صندوق ذخیره ندارد و هم اکنون نیز به‌ گونه‌ای دیگر حقوق مسلم معلمان آینده زیر پا گذاشته می‌شود و ماهیانه 45 درصد از حقوق این عزیزان، بدون هیچ استدلال منطقی، کسر می‌شود.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان در پایان مطالبه گری را وظیفه دانشجویان و جنبش‌های دانشجویی دانست و اضافه کرد: امروز مطالبه فرهنگیان سراسر کشور، شفاف‌سازی مالی در تمامی ارکان دولت، از جمله وزارت آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان است و تشکل جامعه اسلامی دانشجویان تا احقاق کلیه حقوق فرهنگیان عزیز، دست از مطالبه‌گری نخواهد کشید.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : معوقه خواندن فساد مالی 8000 میلیاردی، آب سردی بر پیکر معلمان است
دیدگاه شما در مورد : معوقه خواندن فساد مالی 8000 میلیاردی، آب سردی بر پیکر معلمان است

معوقه خواندن فساد مالی 8000 میلیاردی، آب سردی بر پیکر معلمان است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ