• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23259 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:27

چاپ
غلبه دیدگاه‌های شخصی در اجرای برنامه‌ها موجب‌ انحراف می‌شود

غلبه دیدگاه‌های شخصی در اجرای برنامه‌ها موجب‌ انحراف می‌شود


استاندار کردستان گفت: این واقعیت تلخی است که به برنامه اعتقادی نداریم و وقتی وارد عرصه اجرا می‌شویم دیدگاه‌های شخصی بر برنامه تاثیر می‌گذارد و همین عامل افزایش انحراف در اجرای برنامه‌ها شده است.

به گزارش میانخبر، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در پنجمین نشست هم‌اندیشی اعضای کمیته‌های مرکز مطالعات راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان که در کتابخانه عمومی امام خامنه‌ای برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رسالت‌های رهبران و مدیران ارشد در هر جامعه‌ای ایده‌پردازی است.

به گفته وی، در دنیای امروز موضوع رهبری یک بحث مهمی است که حتی در مدیریت جامعه و مدیریت یک سازمان مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: زمانی که رهبر معظم انقلاب راهکارهای اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کنند این سوال شاید در ذهن خیلی از افراد جامعه پیش بیاید که دلیل ارائه این راهکارها چه چیزی بوده است.

وی تصریح کرد: درون‌زا، مردم بنیاد، دانش‌بنیان و عدالت‌محوری از مباحثی است که مقام معظم رهبری در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر آن تاکید کرده است و زمانی که این راهبردها را بررسی می‌کنیم به یک اقتصاد بیمار در کشور می‌رسیم که نیاز به درمان دارد.

به گفته زاهدی، مشکل اساسی در اقتصاد ما در کشور این است که از یک ثروت خدادادی که در اختیارمان بوده به درستی استفاده نکرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: استفاده و فروش نفت در طول 100 سال گذشته همواره از سیاست‌های اقتصادی در کشور ما بوده که همین امر موجب بیمارشدن اقتصاد ما در کشور بوده است.

استاندار کردستان از نفت به عنوان کالایی سیاسی نام برد و گفت: بسیاری از قدرت‌های دنیا با نفت بازی سیاسی می‌کنند.

وی تصریح کرد: اینکه مقام‌معظم رهبری راهبردهای ارائه شده از جانب خود را به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح کردند توجه به این مسئله بود که بتوانیم در تحولات مثبت و منفی که در اقتصاد دنیا پیش می‌آید کنش و واکنش مناسب را داشته باشیم.

زاهدی با بیان اینکه وابستگی به نفت اقتصاد کشور ایران را دولتی و رانتی کرده است، افزود: وابستگی اقتصاد به نفت فساد را به وجود می‌آورد، بهره‌وری را کاهش و مردم را به یک مصرف‌کننده صرف تبدیل می‌کند.

وی اظهار کرد: امروز به جایی رسیده‌ایم که اتکای صرف به نفت به هیچ وجه نمی‌تواند آینده ما را تضمین کند، چراکه تولید و گسترش انرژی‌های نوظهور قدرت انرژی را از دست اوپک خارج کرده است.

استاندار کردستان مردم‌بنیان و مردمی‌کردن اقتصاد را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: امروز در حوزه اقتصاد همه امور در دست دولت شامل قوای مختلف است که باید این نقش را تعریف کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی ما در کشور این است که طرح‌ها را تهیه می‌کنیم ولی در اجرای آن با مشکل مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: این واقعیت تلخی است که به برنامه اعتقادی نداریم و وقتی وارد عرصه اجرا می‌شویم دیدگاه‌های شخصی بر برنامه تاثیر می‌گذارد و همین عامل افزایش انحراف در اجرای برنامه‌ها شده است.

زاهدی تصریح کرد: نقش دولت در حوزه اقتصاد باید پیشرانی باشد و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی از رسالت‌های مهم دولت در تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: دولت در قالب سیاست‌ها و برنامه‌ها که ارائه می‌دهد باید به اقتصاد جهت بدهد و از سوی دیگر باید زیرساخت‌ها لازم را ایجاد و در اختیار مردم قرار دهد.

استاندار کردستان تصریح کرد: سازمان‌دهی برای مردمی کردن اقتصاد از دیگر رسالت‌های دولت است چراکه حرکت‌های دولتی بدون سازماندهی خروجی نامعلومی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: باید براساس سیاست‌های کلی با برنامه‌ریزی و سازماندهی مردم را وارد عرصه اقتصاد کنیم تا بتوانیم شاهد تحولات جدی در این حوزه باشیم.

زاهدی گفت: البته این به معنای این نیست که تک‌تک افراد جامعه نقش کارفرمایی داشته باشد بلکه باید مردم احساس مسوولیت کرده و احساس کنند خود مالک آنچه شکل گرفته هستند.

وی اظهار داشت: در برنامه‌ریزی‌های دولت یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دولت‌ها پاسداری از داشته‌های ملت و مردم است.

استاندار کردستان گفت: سال گذشته 800 میلیارد تومان یارانه در استان کردستان پرداخت شده که اگر این پول در حوزه راه‌سازی هزینه می‌شد تمام راه‌های شهری به بزرگراه تبدیل می‌شود.

زاهدی در پایان با بیان اینکه مردمی کردن اقتصاد در استان‌های مانند کردستان که ساختارهای غیرمردمی در آن شکل نگرفته است، بهتر جواب می‌دهد، گفت: باید با پای کار آوردن مردم بستر توسعه اقتصادی را در استان فراهم کرد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : غلبه دیدگاه‌های شخصی در اجرای برنامه‌ها موجب‌ انحراف می‌شود
دیدگاه شما در مورد : غلبه دیدگاه‌های شخصی در اجرای برنامه‌ها موجب‌ انحراف می‌شود

غلبه دیدگاه‌های شخصی در اجرای برنامه‌ها موجب‌ انحراف می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ