• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23260 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:28

چاپ
درآمدهای ملی باید به شکل صحیح اختصاص یابد

درآمدهای ملی باید به شکل صحیح اختصاص یابد


نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: درآمدهای ملی باید به شکل صحیح اختصاص یابد و نگاه به لوایح دولت‌ها باید نگاهی حقوقی و فنی باشد.

به گزارش میانخبر، فرهاد تجری پیش از ظهر امروز در سومین گردهمایی شهرداران استان کرمانشاه در محل فرمانداری قصرشیرین که به میزبانی شهرداری قصرشیرین برگزار شد، اظهار داشت: دغدغه‌های متعددی در بخش شورا و شهرداری وجود دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مباحث درآمدی در قانون، شهرداری‌های بزرگ بهره بیشتری و شهرداری‌های کوچک بهره کمتری می‌برند.

وی با بیان اینکه آثار و تبعات این تفاوت درآمد شهرداری‌های بزرگ در مقایسه با شهرداری‌های کوچک بسیار زیاد است، گفت: باید در مجلس شورای اسلامی به فکر اصلاح باشیم و در این مجلس نگاه غیرسیاسی است و با مشی تعاملی که در انتخاب وزرا از خود نشان داد اثبات کرد، به فکر عامه مردم است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه اصلاح قانون شوراها، بیان کرد: در حوزه اصلاح قانون شوراها به فکر اصلاح هستیم، چرا که درآمدهای ملی باید به شکل صحیح اختصاص یابد و نگاه به لوایح دولت‌ها باید نگاهی حقوقی و فنی باشد.

تجری با بیان اینکه شهرداری قصرشیرین در بخش زیرساخت‌ها بسیار ضعیف است، افزود: کارگروه صادرات درصد بالایی از درآمد بازارچه را می‌برد و تعاونی گمرک نیز بخش زیادی از درآمد را به مرکز می‌برد و نصیب شهرستان نمی‌شود، بنابراین شهرداری از ارزش افزوده بازارچه محروم است‌، لذا این مسئله نیازمند بازنگری است.

نماینده مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اختصاص منابع درآمدی مرزها به شهرداری‌های مرزنشین، متذکر شد: در طرح جامع قصرشیرین به مباحث خدماتی و زیرساخت‌ها توجه نشده است که باید درخصوص این موضوع اصلاح و بازنگری صورت گیرد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : درآمدهای ملی باید به شکل صحیح اختصاص یابد
دیدگاه شما در مورد : درآمدهای ملی باید به شکل صحیح اختصاص یابد

درآمدهای ملی باید به شکل صحیح اختصاص یابد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ