• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23262 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:48

چاپ
اجرای طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در فارس

اجرای طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در فارس


مدیرکل دامپزشکی فارس از اجرای طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور در این استان خبر داد.

به گزارش میانخبر، یعقوب مهندس اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بر اساس ماده 2 آیین‌نامه مبارزه با بیماری‌های دامی و پیشگیری از انتقال و انتشار آنها، این اداره کل همزمان با 11 استان دیگر (گلستان، گیلان، مازندران، کردستان، خوزستان، اصفهان، کرمانشاه، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، بوشهر و سمنان) در سطح کشور طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور روستایی را با مشارکت سازمان بسیج سازندگی اجرا می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی فارس افزود: در این طرح که از پنجم آذر ماه سال جاری آغاز می‌شود با استفاده از واکسن مقاوم به حرارت نیوکاسل، 50 درصد طیور روستایی این استان با اولویت شعاع نزدیک به واحدهای پرورش طیور صنعتی مایه‌کوبی خواهند شد.

وی اظهار داشت: به‌منظور اجرای موفق این طرح به تمام اداره‌های دامپزشکی شهرستان‌های این استان اعلام‌ شده تا با درخواست تشکیل جلسه هماهنگی شهرستانی با حضور فرماندار، مدیر جهاد کشاورزی و فرماندهان بسیج ناحیه، زمینه استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌ها فراهم شود.

مهندس در پایان از شوراهای اسلامی روستایی، دهیاران و تمام پرورش‌دهندگان طیور بومی خواست تا با اکیپ‌های واکسیناسیون همکاری کنند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : اجرای طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در فارس
دیدگاه شما در مورد : اجرای طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در فارس

اجرای طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در فارس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ