• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23270 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:56

چاپ
راه‌اندازی 3 قرارگاه امدادی در مرزهای ایران و عراق/ استقرار 3 بالگرد در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه

راه‌اندازی 3 قرارگاه امدادی در مرزهای ایران و عراق/ استقرار 3 بالگرد در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه


معاون لجستیک سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: سه قرارگاه مرزی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه با همکاری عوامل امدادی هلال احمر از سایر استان‌ها راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میاخبر، مسعود مثنوی اظهار کرد: طرح لبیک یا حسین (خدمت به زائران اربعین) به مدت 13 روز از 20 آبان تا دوم آذرماه اجرا می‌شود که سازمان امداد و نجات در دو بخش فعال است.

وی افزود: در بخش نخست در کنار استان‌های خوزستان و ایلام در مرز عهده‌دار انجام وظیفه هستیم تا بتوانیم خدمت رسانی را به شکل مطلوب انجام دهیم و در بخش دوم در کنار مرکز پزشکی حج و زیارت در کربلا و نجف، کاظمین و سامرا هم در مسیر پیاده روی اربعین تا کربلا با اعزام تیم‌هایی از استان‌های مختلف، این خدمت ارائه می‌شود.

معاون لجستیک سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: تمامی امکانات و تجهیزات پشتیبانی و امدادی مورد نیاز برای پوشش امدادی زائران باید دو روز قبل از شروع طرح آماده خدمت رسانی به مردم باشند.

مثنوی گفت: در بازدیدی که اخیرا از مرزها داشتیم حرکت زائران به نوعی شروع شده است اما حجم اصلی کار در دهه سوم آبان ماه یعنی حدود 10 روز قبل از اربعین است.

وی با بیان اینکه خوزستان و ایلام استان‌های عامل هستند و سازمان امداد و نجات متولی کمیته امداد و نجات ستاد ملی اربعین حسینی در وزارت کشور است، اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، همدان، خوزستان، لرستان، کهکیلویه و بویر احمد و زنجان به عنوان استان‌های معین هستند و سازمان امداد و نجات به همراه 15 استان دیگر زنجان، یزد، قم، اصفهان، یزد، فارس، البرز و سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، همدان، اردبیل، گیلان، استان مرکزی، کردستان و آذربایجان غربی به عنوان استان‌های پشتیبان در مرز همکاری می‌کنند.

مثنوی بیان کرد: سازمان امداد و نجات در کنار خوزستان و ایلام که عهده‌دار اصلی انجام وظیفه در اربعین هستند در مرزهای شلمچه و چذابه در خوزستان و مرز مهران در ایلام و پوشش امداد و نجات در مسیرهای منتهی به مرزهای تعبیه شده توسط پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری وظایفی است که سازمان امداد و نجات و این استان‌ها بر عهده دارند.

معاون لجستیک امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: کار اصلی که قرار است توسط سازمان امداد و نجات به عنوان متولی پشتیبانی امداد و نجات در اربعین انجام شود، ایجاد قرارگاه های مرزی به صورت ملی با حضور نماینده سازمان امداد و نجات است که تنها در زمان بحران وارد عمل می‌شوند و وجود مقرهای سازمان امداد و نجات در سه مرز شلمچه، چذابه و مهران یک مقر پشتیبانی کننده است و قرار نیست حضور سازمان مانع انجام وظایف باشد.

وی گفت: همه استان‌ها در مرز در ایام اربعین فعالیت می‌کنند و ما در کنار استان‌های عامل در اجرای طرح لبیک یا حسین(ع) مکمل آنها هستیم.

مثنوی با بیان اینکه در مجموع 9 دستگاه آمبولانس و خودروی نجات برای خوزستان از سایر استان‌ها فراخوان شده است که قم، هرمزگان، اصفهان، چهار محال بختیاری، بوشهر و فارس استان‌های پشتیبانی کننده ستاد مرکزی اربعین خوزستان هستند.

وی گفت: هشت دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و موتورسیکلت امدادی در مرز چذابه و هفت دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و موتورسیکلت امدادی از طرف استان‌های اصفهان، بوشهر، سمنان، فارس، قزوین و کهکیلویه و بویر احمد در مرز شلمچه مستقر می‌شوند.

معاون لجستیک امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: سازمان امداد و نجات ایجاد سه قرارگاه مرزی را در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه پیش بینی کرده است که البته این سه قرارگاه با حضور استان های کشور راه اندازی می‌شود.

مثنوی گفت: اعزام و آماده نگهداشتن تجهیزات امدادی مورد نیاز قرارگاه‌ها با معاونت لجستیک و پشتیبانی سازمان امداد و نجات است.

وی افزود: 25 دستگاه آمبولانس آماده عملیات در سه نقطه مرزی مهران، شلمچه و چذابه حضور پیدا می کنند و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه دستگاه خودروی ارتباطات برای برقراری ارتباطات تصویری در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه از طرف استان‌های تهران، مازندران و اصفهان اعزام می‌شود که به صورت ویدیو کنفرانس هم بتوانیم جلساتمان را برقرار کنیم.

مثنوی یاد آور شد: سه فروند بالگرد در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه در قرارگاه‌های مرزی سازمان امداد و نجات مستقر خواهند شد.

معاون لجستیک امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: دو فروند بالگرد هم در مرکز استان ایلام مستقر می‌شوند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : راه‌اندازی 3 قرارگاه امدادی در مرزهای ایران و عراق/ استقرار 3 بالگرد در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه
دیدگاه شما در مورد : راه‌اندازی 3 قرارگاه امدادی در مرزهای ایران و عراق/ استقرار 3 بالگرد در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه

راه‌اندازی 3 قرارگاه امدادی در مرزهای ایران و عراق/ استقرار 3 بالگرد در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ