• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23272 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 12:58

چاپ
محور قرار دادن نماز با هدف دوری جامعه از تهاجم فرهنگی و مناقشات اجتماعی

محور قرار دادن نماز با هدف دوری جامعه از تهاجم فرهنگی و مناقشات اجتماعی


امام جمعه بوشهر گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای به دور از تهاجم فرهنگی و مناقشات پیدا و پنهان اجتماعی و سیاسی داشته و جامعه ما جامعه‌ای پر از اخلاق باشد باید نماز را محور قرار دهیم.

به گزارش میانخبر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در اجلاس استانی نماز در بوشهر با بیان اینکه دنیاگرایی یعنی دوری از معنویت، شخصیت انسانی و خودپرستی اظهار داشت: انسان وقتی در هندسه دنیا قرار می‌گیرد تمام اضلاع دنیا هماننده زنجیری او را در ورطه توقف و سقوط در دنیای حیوانی نگه می‌دارند.

وی با بیان اینکه انسان تنها به دور از خدا یعنی انسان متوقف در دنیا اضافه کرد: نماز همان پدیده الهلی است که انسان را از سقوط در باتلاق متعفن دنیا نجات می‌دهد و مایه عروج انسان به کمال مطلوب الهی است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه تمام امورات زیرساختی نماز به عنوان خیرترین کارها است، بیان داشت: نماز طرح خداوند برای صعود انسان به کمال است.

صفایی بوشهری گفت: نماز موجب نجات است و کمال آن موجب معراج مومن است، جامعه و خانه‌ای که در آن نماز نیست آن جامعه و خانه حتما دچار بحران خواهد شد.

وی گفت: نماز انسان را از فحشا و منکرات نگه می‌دارد و لذا محیط کاری محیطی دانش‌بنیان و معنوی می‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اگر نماز نباشد انسان خود را در خودبینی می‌بیند، اظهار داشت: انسان اگر بخواهد بداند چه کسی است باید نماز را مهم بشمارد، انسان‌هایی که اهل نمازند و نماز را به شکل صحیح و عرفانی می‌خوانند قبل از اینکه از دنیا بروند به معراج کمال انسانی می‌رسند.

صفایی بوشهری تصریح کرد: نماز از نگاه معرفتی و عرفانی و ساختار شخصی و شخصیتی، عنصر نجات و مایه کمال است.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین هدیه خداوند نماز است، اظهار داشت: اگر نماز را در محیط کاری و اجتماعی و خانه نهادینه کنیم آن را محور قرار دهیم لذتی به انسان می‌دهد و عرفانی نصیب انسان می‌شود که انسان احساس می‌کند نور خدا به قلبش می‌تابد.

امام جمعه بوشهر افزود: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای به دور از تهاجم فرهنگی و مناقشات پیدا و پنهان اجتماعی و سیاسی داشته و جامعه ما جامعه‌ای پر از اخلاق باشد باید نماز را محور قرار دهیم.

صفایی بوشهری گفت: شکرانه مدیریت مسؤولان، اقامه نماز و اوج کمال مدیریتی و مایه نجات هر انسانی نماز است.

وی ادامه داد: هرچند تا فضای آرمانی در برپایی نماز در ادارات فاصله داریم اما از ادارات فعال در این زمینه تشکر می‌کنم.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : محور قرار دادن نماز با هدف دوری جامعه از تهاجم فرهنگی و مناقشات اجتماعی
دیدگاه شما در مورد : محور قرار دادن نماز با هدف دوری جامعه از تهاجم فرهنگی و مناقشات اجتماعی

محور قرار دادن نماز با هدف دوری جامعه از تهاجم فرهنگی و مناقشات اجتماعی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ