• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23276 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 13:02

چاپ
پیش‌بینی برداشت 200 کیلوگرم زعفران در همدان

پیش‌بینی برداشت 200 کیلوگرم زعفران در همدان


مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: پیش‌بینی‌ شده است در سال جاری در استان 200 کیلوگرم زعفران برداشت شود.

به گزارش میانخبر، با بیان اینکه برداشت زعفران از ابتدای آبان ماه آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان این ماه ادامه داشته باشد، اظهار کرد: طبق برآوردها پیش‌بینی‌ شده امسال در استان همدان 200 کیلوگرم زعفران برداشت شود.

وی سطح زیر کشت گیاه زعفران در استان همدان را بیش از 60 هکتار دانست و ادامه داد: بیشترین سطح زیر کشت زعفران در شهرستان ملایر با 27 هکتار قرار دارد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در شهرستان بهار در سطح 9.2 دهم هکتار زعفران کشت می‌شود، افزود: در شهرستان رزن 8 هکتار و در شهرستان همدان 7.7 دهم هکتار زیر کشت زعفران قرار دارد.

وی با بیان اینکه میانگین عملکرد زعفران در استان را با توجه به جوان بودن سه کیلوگرم در هکتار اعلام کرد و افزود: زعفران گیاهی است که به‌ صورت چندساله کشت می‌شود.

شهبازی با اشاره به اینکه زعفران هشت سال در مزرعه نگهداری شده و پس‌ از آن جابجا می‌شود، ادامه داد: عملکرد اقتصادی گیاه زعفران از سال سوم به بعد آغاز می‌شود.

وی با سابقه دیرینه کشت زعفران در استان همدان اشاره کرد و یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود سطح زیر کشت زعفران در سال‌های آتی افزایش یابد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: سطح زیر کشت زعفران در سال‌های گذشته از 17 هکتار بوده که در سال جاری به بیش از 60 هکتار رسیده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : پیش‌بینی برداشت 200 کیلوگرم زعفران در همدان
دیدگاه شما در مورد : پیش‌بینی برداشت 200 کیلوگرم زعفران در همدان

پیش‌بینی برداشت 200 کیلوگرم زعفران در همدان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ