• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23282 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 13:25

چاپ
امضای سه موافقتنامه همکاری ایران و هنگ‌کنگ/ مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در حد صفر است

امضای سه موافقتنامه همکاری ایران و هنگ‌کنگ/ مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در حد صفر است


معاون وزیر اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بین ایران و هنگ‌کنگ مناسبات تجاری کمی برقرار است، گفت: اما مناسبات اقتصادی، روابط بانکی و سرمایه‌گذاری تقریبا صفر است.

به گزارش میانخبر، محمد خزاعی امروز در همایش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و هنگ‌کنگ با بیان اینکه هیئت تجاری هنگ‌هنگ به دعوت وزارت اقتصاد و دارایی ایران برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی به ایران آمده است، گفت: مناسبات تجاری با هنگ‌هنگ اگرچه کم نیست، اما زیاد هم نیست، ولی مناسبات اقتصادی، روابط بانکی و سرمایه‌گذاری با هنگ‌کنگ تقریبا صفر است.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه هدف از این دعوت افزایش مناسبات اقتصادی با هنگ‌کنگ است، افزود: جهت حرکت اقتصادی دولت اینگونه است که در حالیکه نیازمندی‌های تجاری و بازرگانی ایران را تأمین کنیم به سمت جلب منابع مالی برای سرمایه‌گذاری در کشور و همکاری‌های فنی و مالی با بازارهای پولی دنیا حرکت کند.

رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با اشاره به اینکه روز گذشته توافقنامه‌ای بین وزاری دارایی ایران و هنگ‌کنگ به امضا رسید، تصریح کرد: براساس این توافقنامه مقرر شده تا زمینه‌های همکاری بین ایران و هنگ‌کنگ با تمرکز بر همکاری‌های مالی شناسایی شده و در اجرایی شدن آن قدم‌‌های لازم برداشته شود.

خزاعی با بیان اینکه موافقتنامه حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی بین ایران و هنگ‌کنگ نهایی شده است، گفت: بعد از انجام پروسه‌های داخلی در هنگ‌کنگ این توافقنامه به امضا وزرای دو طرف خواهد رسید.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی بیان داشت: موافقنامه‌های دو جانبه حمایت از سرمایه‌گذاری باید در ایران به تصویب مجلس و در هنگ‌کنگ به امضاء مقامات ذیربط برسد.

وی به امضای موافقتنامه دیگری بین ایران و هنگ‌کنگ اشاره کرد و گفت: در مسیر تجارت و سرمایه‌گذاری موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف به بازرگانان ایران در هنگ‌کنگ و بالعکس اجازه می‌دهد که از پرداخت معافیت مالی در دو قسمت برخوردار شوند که روز گذشته به توافق مقام‌های ذیربط دو کشور رسید و به زودی نهایی می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: موافقتنامه همکاری‌های کمرگی هم در زمینه‌های همکاری فنی کمرگی برای کمک به موضوع تجارت به امضا رسیده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : امضای سه موافقتنامه همکاری ایران و هنگ‌کنگ/ مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در حد صفر است
دیدگاه شما در مورد : امضای سه موافقتنامه همکاری ایران و هنگ‌کنگ/ مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در حد صفر است

امضای سه موافقتنامه همکاری ایران و هنگ‌کنگ/ مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در حد صفر است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ