• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23286 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 13:30

چاپ
‌بهره‌مندی 880 نفر از دانش نوین کشاورزی در رفسنجان

‌بهره‌مندی 880 نفر از دانش نوین کشاورزی در رفسنجان


مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: طی سال آبی گذشته و امسال 880 نفر از آموزش‌های نوین کشاورزی در این شهرستان بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش میانخبر، حسین رضایی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان اظهار داشت: در بحث یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی، 500 هکتار در رفسنجان در نظر گرفته شده که در بخش‌های نوق، فردوس و کشکوئیه است.

وی بیان داشت: در بخش فردوس 300 هکتار و 300 خرده‌مالک، در بخش کشکوئیه 200 هکتار و 180 خرده‌مالک و در بخش نوق با تعداد کمی خرده‌مالک این طرح انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان تصریح کرد: با نمایندگان این خرده‌مالکان جلسه گذاشتیم و همه آبیاری تحت‌فشار را پذیرفتند و سازمان جهاد کشاورزی هم این موضوع را به‌طور ویژه می‌بیند و 85 درصد هزینه واقعی برای این طرح را پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به آموزش به بهره‌برداران و انتقال دانش نوین افزود: طی سال آبی گذشته 480 نفر و امسال تاکنون 400 نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

رضایی خاطرنشان کرد: در زمینه اصلاح و بهبود روش‌های آبیاری، 103 هکتار از 124 هکتار که در برنامه بود، انجام شد.

وی اظهار کرد: در بحث کاهش سطح زیر کشت متناسب با آب ورودی هم 375 هکتار از 11 هزار هکتار در بهرمان و 127 هکتار از 5 هزار و 700 هکتار در کبوترخان اراضی خشک شده است.

مسعود حیدری‌پور مدیر اداره منابع طبیعی شهرستان رفسنجان در این جلسه مشکل اراضی تحت تصرف را در عدم اجرا شدن پروژه‌های اثرگذار دانست.

وی ادامه داد: اگر اراضی تصرفی تعیین‌تکلیف نشوند، نمی‌توانیم به‌راحتی سیستم آبیاری تحت‌فشار را اجرا کنیم، لذا دولت و مجلس باید در این زمینه تصمیم بگیرند.

علی احمدی‌پور مدیر منابع آب شهرستان هم از راه‌اندازی کنتورهای هوشمند از ابتدای سال 96 در شهرستان خبر داد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ‌بهره‌مندی 880 نفر از دانش نوین کشاورزی در رفسنجان
دیدگاه شما در مورد : ‌بهره‌مندی 880 نفر از دانش نوین کشاورزی در رفسنجان

‌بهره‌مندی 880 نفر از دانش نوین کشاورزی در رفسنجان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ