• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23287 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 13:31

چاپ
ساختمان‌های فرسوده مراکز بهداشتی کاشمر در شأن مردم نیست

ساختمان‌های فرسوده مراکز بهداشتی کاشمر در شأن مردم نیست


رئیس مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به اینکه ساختمان مراکز بهداشتی درمانی شهر کاشمر به لحاظ فرسودگی و عمر بالا در شأن مردم نیست، از آغاز عملیات اجرایی 15 پروژه جدید در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان از هفته آینده خبر داد.

به گزارش میانخبر، مجتبی قائمی در یک‌صد و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: در حال حاضر در سطح روستاها به ازای هر 700 نفر جمعیت یک پرسنل و در نقاط شهری به ازای هر 2 هزار و 500 نفر یک پرسنل داریم.

وی با بیان اینکه 48 خانه بهداشت روستایی در شهرستان استاندارد و ضد زلزله است، ابراز داشت: بازسازی و نوسازی خانه‌های بهداشت روستایی که قدمت آنها بیش از 30 سال بوده، از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به اینکه در 10 مرکز بهداشتی و درمانی روستایی که بر اساس نقشه‌های تیپ ساخته‌شده به مردم خدمات‌رسانی می‌شود، یادآور شد: در سطح شهر کاشمر 2 مرکز بهداشتی و درمانی داریم که مرکز اباذر علیرغم استیجاری بودن دارای فضای نامناسب است و مرکز بهداشتی درمانی عصمتیه هم به دلیل قدمت بالای عمر ساختمانی در برابر یک زلزله 3 ریشتری به‌طور کامل از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه از 5 پایگاه بهداشتی فعال در سطح شهر کاشمر تعداد 2 پایگاه استیجاری و 3 پایگاه به‌صورت ملکی است، تصریح کرد: متأسفانه به دلیل عمر بالای ساختمانی مراکز بهداشتی و درمانی و پایگاه‌های بهداشتی در سطح شهر کاشمر و فرسودگی بنا، هیچ‌یک از ساختمان‌ها قابل‌استفاده و در شأن مردم نیست.

قائمی با اشاره به اینکه سهم کاشمر از مجموع 405 پروژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، احداث 15 پروژه در نقاط شهری و روستایی شهرستان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجوز ساخت 3 هزار و 800 مترمربع فضای بهداشتی در نقاط روستایی و شهری کاشمر با برآورد اولیه 45 میلیارد ریال داده‌شده است و تاکنون 30 درصد این اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی در اختیار شبکه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در مناطق روستایی برای تأمین زمین موردنیاز برای احداث ساختمان مشکلی نداریم و اسناد واگذاری زمین‌ها را تحویل گرفته‌ایم، گفت: مهم‌ترین مشکل در بحث تأمین زمین در سطح شهر است، لذا با توجه به اینکه قرار است 3 مرکز جدید با زیربنای هرکدام 507 مترمربع در سه‌نقطه شهر احداث کنیم تا با استقرار پزشک و دندان‌پزشک تمام خدمات را به مردم آن مناطق ارائه کنیم استدعای کمک و همراهی از مجموعه شورای اسلامی شهر، شهرداری، راه و شهرسازی و خیرین برای تأمین زمین موردنیاز داریم.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به اینکه بر اساس ابلاغ دانشگاه بایستی این پروژه‌ها تا هفته دولت سال آینده تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد، اظهار داشت: با توجه با شرایط فعلی و اختصاص اعتبار موردنیاز برای احداث فضاهای موردنیاز بهداشتی و درمانی، به هر اندازه زمین از سوی شهرستان در اختیار مجموعه قرار گرفته شود، نسبت به احداث بنا و تجهیز آن اقدام می‌شود.

کوهسرخ به لحاظ امکانات بهداشتی محروم نیست

قائمی در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه نماد بهداشت کوهسرخ موضوع مرکز بهداشتی و درمانی ریوش شده است، گفت: منطقه کوهسرخ به لحاظ امکانات بهداشتی محروم نیست و تمام دارو و تجهیزاتی که در نزدیک‌ترین روستا به شهر کاشمر دارد، در دورترین روستای بخش کوهسرخ نیز همین دارو و تجهیزات وجود دارد.

وی با اشاره به اسکان 23 هزار نفر جمعیت روستایی در کوهسرخ و 41 هزار نفر جمعیت روستایی در حومه شهر کاشمر اظهار داشت: در حال حاضر به در بخش کوهسرخ به ازای هر یک‌هزار و 5 نفر جمعیت یک خانه بهداشت داریم و در روستاهای حومه کاشمر به ازای هر یک‌هزار و 500 نفر یک خانه بهداشت وجود دارد.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با بیان اینکه به ازای هر 5 هزار و 500 نفر در بخش کوهسرخ یک مرکز بهداشتی و درمانی فعال داریم و این رقم در روستاهای حومه شهر کاشمر به ازای هر 6 هزار و 800 نفر جمعیت است، یادآور شد: به لحاظ پزشک به ازای هر 4 هزار نفر در بخش کوهسرخ یک پزشک داریم و در بخش مرکزی به ازای هر 3 هزار و 400 نفر یک پزشک داریم.

قائمی با اشاره به اینکه به ازای 14 هزار نفر جمعیت کوهسرخ یک دندان‌پزشک و به ازای 20 هزار نفر روستایی ساکن حومه شهر کاشمر یک دندان‌پزشک داریم، ابراز داشت: به لحاظ خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی نیز در بخش کوهسرخ برای جمعیت 28 هزار نفری یک آزمایشگاه داریم و این در حالی است که جمعیت 130 هزار نفری شهر کاشمر و روستاهای حومه نیز از یک آزمایشگاه خدمات می‌گیرند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ساختمان‌های فرسوده مراکز بهداشتی کاشمر در شأن مردم نیست
دیدگاه شما در مورد : ساختمان‌های فرسوده مراکز بهداشتی کاشمر در شأن مردم نیست

ساختمان‌های فرسوده مراکز بهداشتی کاشمر در شأن مردم نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ