• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23288 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 13:32

چاپ
شهروندان قزوینی پیگیر حل مشکلات و خواسته‌های محل زندگی خود باشند

شهروندان قزوینی پیگیر حل مشکلات و خواسته‌های محل زندگی خود باشند


رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین گفت: همواره پیگیری مطالبات نباید از سوی شورای شهر و یا شورایاران صورت بگیرد و شهروندان مناطق و نواحی مختلف شهر هم باید اطلاع‌رسان و پیگیر مشکلات و خواسته‌های محل زندگی خود باشند.

به گزارش میانخبر، حسین صلح‌جو در جلسه کمیسیون پیگیری و نظارت که ظهر امروز در شهرداری منطقه یک با دستور بررسی و حل مشکلات شهرک دانش، امیدیه و ناصرآباد با حضور مدیران شهرداری، مسؤول ناحیه و شورایاران این ناحیه برگزار شد، به بازدید اخیر شورا از این مناطق اشاره کرد و گفت: همواره پیگیری مطالبات نباید از سوی شورای شهر و یا شورایاران صورت بگیرد و شهروندان مناطق و نواحی مختلف شهر هم باید اطلاع‌رسان و پیگیر مشکلات و خواسته‌های محل زندگی خود باشند و شهروندان شهرک دانش، امیدیه و ناصرآباد هم باید همینطور عمل کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات انجام شده و برخی که صورت نگرفته با گنجاندن در بودجه سال 96 پیگیری می‌شود، ادامه داد: اولویت‌بندی مشکلات و دسته‌بندی درست آن‌ها برای اجرا بسیار مهم است تا پیگیری لازم برای حل که از وظایف ذاتی شورا است، صورت گیرد و در سال آتی اعتبار لازم برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: مکاتبه‌های لازم برای ایجاد روشنایی، افزایش امنیت، پلاک‌گذاری پستی، اجرای سیستم فاضلاب شهری، ساخت درمانگاه و داروخانه، ایجاد مراکز آموزشی انجام می‌شود.

شورایاران هم در این جلسه با بیان اینکه مشکلات مربوط به ناحیه دانش، امیدیه و ناصرآباد به دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف مربوط می‌شود و تنها مجموعه مدیریت شهری مسؤول نیستند.

شورایاران با بیان اینکه مشکلات زیادی همچون آسفالت و ایجاد فضای سبز انجام شده است، بیان کردند: وقتی که این مناطق جزو ناحیه شهری قرار می‌گیرد سطح توقعات مردم بالاتر رفته و تمایل دارند خدماتی که به مردم ناحیه ارائه می‌شود مطابق با ساکنان شهر قزوین و دیگر شهرهای مشابه باشد.

بهسازی بوستان‌ها و فضاهای سبز دست نخورده در شهرک دانش، مرمت آسفالت گذرها و کوچه‌ها، ایمن‌سازی زیرگذر محمودآباد _ دانش، افزایش روشنایی مسیر ناصرآباد _ شهرک دانش، افزایش امنیت شهرک دانش، تعریض پل کانال اصلی ناصرآباد_دانش، ایجاد مراکز فرهنگی_ورزشی_تفریحی، پلاک‌بندی شهری، احداث پل عابر پیاده در نقاط مورد نیاز، احداث ورودی و خروجی مناسب برای شهرک دانش، اصلاح سیستم فاضلاب، احداث مرکز آموزشی و افزایش امکانات و تجهیزات مسجد دانش از دیگر خواسته‌ها و مشکلات شورایاران بود.

پژمان‌فر شهردار منطقه یک در این جلسه اظهار داشت: پیگیری شهرداری برای انجام مشکلات مربوط به گازکشی، فاضلاب و آسفالت در حال انجام و طراحی ساماندهی ورودی دانش در دست تهیه قرار دارد و برای جمع‌آوری آب‌های سطحی اقداماتی صورت گرفته و مرحله اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

سعید وزیری‌نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی گفت: آمادگی احداث مجموعه یا سوله ورزشی با همکاری بخش خصوصی هستیم، کمک به مساجد و تجهیز خانه فرهنگ دانش هم از برنامه‌های است که در بودجه سال 96 لحاظ می‌شود.

وی یادآور شد: در آینده نزدیک ست ورزشی در بوستان ناصرآباد برای استفاده اهالی و به ویژه کودکان و نوجوانان نصب می‌شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : شهروندان قزوینی پیگیر حل مشکلات و خواسته‌های محل زندگی خود باشند
دیدگاه شما در مورد : شهروندان قزوینی پیگیر حل مشکلات و خواسته‌های محل زندگی خود باشند

شهروندان قزوینی پیگیر حل مشکلات و خواسته‌های محل زندگی خود باشند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ