• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23290 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 13:34

چاپ
لزوم تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در زنجان

لزوم تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در زنجان


قائم مقام صدا و سیمای مرکز زنجان بر لزوم تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در استان تأکید کرد.

به گزارش میانخبر، رسول سهرابی ظهر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان زنجان اظهار کرد: تجربه ثابت کرده که پیشگیری بهتر از درمان است و همواره باید در این زمینه تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه تشکیل کار گروه موضوعی در این زمینه نیز تاثیر بسزایی در کاهش وقوع جرم خواهد داشت، گفت: اگر کار گروه تخصصی تشکیل شود از ظرفیت همه دستگاه‌ها استفاده خواهد شد.

قائم مقام صدا و سیمای مرکز زنجان با تاکید بر تاثیر فرهنگ‌سازی در پیشگیری از وقوع جرم اضافه کرد: برای مثال همین موضوعاتی که از سوی شهرداری در شهر نصب شده در کاهش جرم بسیار موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر افزایش آستانه تحمل دیگران افزود: این موضوع را باید از خودمان آغاز کنیم و سپس بین مردم نهادینه کنیم.

قائم مقام صدا و سیمای مرکز زنجان در ادامه به اقدامات صدا و سیما در امر کاهش و پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: در صدا و سیما نیز موضوعات مختلفی مورد توجه قرار گرفته است و آسیب‌های اجتماعی نیز به عنوان محور برنامه‌های مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد.

سهرابی با بیان اینکه از جمله موضوعات مورد توجه در آموزش مردم ضرب و جرح است که نیازمند آموزش شهروندی و ترویج اخلاق است، افزود: باید راهکارهای کنترل خشم تشکیل و یک لیست و بانک اطلاعاتی در این زمینه تشکیل شود.

قائم مقام صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در این زمینه در مدارس تاثیر بسزایی در عملکرد درست خواهد داشت.

در ادامه نیز معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان با اشاره به نقش دستگاه‌های مختلف در کاهش وقوع جرم اظهار کرد: باید در این راستا از موازی‌کاری پرهیز شود.

بشیر مقدمی با تاکید بر ایجاد هم‌افزایی افزود: رویکرد آسیب‌شناسانه تأثیر به‌سزایی در عملکرد درست در حوزه پیشگیری دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان با تاکید بر تعامل سازنده دستگاه‌های اجرایی در امر پیشگیری از وقوع جرم گفت: با تعامل و هم‌افزایی بیشتر شاهد کاهش وقوع جرم و همچنین به راهبردهای مورد نظر دست پیدا می‌کنیم.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : لزوم تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در زنجان
دیدگاه شما در مورد : لزوم تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در زنجان

لزوم تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در زنجان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ