• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23294 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 13:37

چاپ

پیشتازی استان سمنان در خدمت‌رسانی به زائران حسینی در کشور


نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: مایه افتخار است که اعلام شده استان سمنان در کشور به لحاظ خدمات‌رسانی به زائران حسینی مقام نخست را دارد و جلودار و پیشتاز است.

به گزارش میانخبر، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی ظهر امروز در جمع مسؤولان دستگاه‌های اجرایی استان سمنان ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: مسأله روز کشور زیارت امام حسین (ع) است و همه جا از زیارت اربعین و حرکت به سمت کربلای معلی حرف و سخن است.

وی با بیان اینکه ما هر چه داریم از امام حسین (ع) است، افزود: اگر مسلمانیم و جمهوری اسلامی داریم و اگر امنیت در این استان و کشور حاکم است؛ همگی به برکت سیدالشهدا (ع) است‌.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: محبت، نعمتی بس بزرگ است که خداوند به شیعیان عطا کرده است و شیعیان حب امام حسین (ع) دارند و باید گفت حب‌الحسین واقعی در بین شیعه ظهور و بروز یافته است و این نعمت باید موردتوجه قرار گیرد و روزبه‌روز تقویت شود.

شاهچراغی با تأکید بر اینکه خداوند متعال اگر اراده خیر نسبت به فردی داشته باشد، محبت سیدالشهدا (ع) را در قلبش قرار می‌دهد، بیان کرد:‌ محبت مراحلی دارد که نخستین مرحله آن قلبی است و یعنی در قلب خود عاشق امام حسین (ع) باشیم و این عشقی است که در دل شیعیان وجود دارد و هرگز گرمی آن به سردی تبدیل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ما قلباً به سیدالشهدا محبت داریم، افزود: زبانی هم که یا حسین می‌گوید این را هم محبت می‌گویند و البته آنچه از همه این‌ها مهم‌تر است،‌ محبت عملی است که باید راه ما راه سیدالشهدا (ع) و اهداف ما اهداف حسینی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: محبت عملی اقسام و انواعی دارد و زیارت اربعین محبت عملی است که امروز به‌صورت فرهنگی بزرگ درآمده است و جمع زیادی در این روز عزیز و شریف در کربلا و نجف حضور پیدا می‌کنند.

شاهچراغی گفت: استان سمنان موکب‌های متعدد و افراد زیادی را به‌منظور خدمات‌رسانی به زائران حرم امام حسین (ع) اعزام کرده و جای بسیار خرسندی و مایه افتخار است که بگوییم اعلام شده است، استان سمنان در کشور به لحاظ خدمات‌رسانی به زائران مقام نخست را دارد و جلودار و پیشتاز است.

وی ادامه داد: این امر بسیار مهم است که ما استانی کوچک و کم‌جمعیت محسوب می‌شویم؛ اما مفتخر به این هستیم که در خدمات‌رسانی به زائران حسینی پیشگام باشیم و این نعمت بسیار بزرگی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت:‌ امام حسین (ع) برای اینکه اسلام زنده بماند، شهید شد و باید مراقب باشیم به اسلام ضربه و خدشه‌ای وارد نشود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : پیشتازی استان سمنان در خدمت‌رسانی به زائران حسینی در کشور
دیدگاه شما در مورد : پیشتازی استان سمنان در خدمت‌رسانی به زائران حسینی در کشور

پیشتازی استان سمنان در خدمت‌رسانی به زائران حسینی در کشور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ