• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23324 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 16:37

چاپ
اجرای طرح خادم توسط هلال احمر

اجرای طرح خادم توسط هلال احمر


معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ایران از اجرای طرح خادم در کشور خبر داد.

به گزارش میانخبر، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید و سابق جمعیت هلال احمر استان البرز بعد از ظهر امروز برگزار شد.سیدحمید جمال‌الدینی طی سخنانی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های جمعیت هلال احمر برای پیشگیری و مقابله حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی، ارائه آموزش‌های همگانی است.

وی افزود: این مهم در راستای اجرای طرح‌های پیشگیری در سراسر کشور انجام می‌شود و معتقدیم که پیشگیری از افزایش خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه بدون آموزش‌های عمومی و همگانی میسر نمی‌شود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ایران تصریح کرد: در این راستا طرح خادم÷2 از سوی هلال احمر تدوین و به اجرا گذاشته شده است که بر اساس آن آموزش به شهروندان با شیوه‌ای نوین و جدید اجرا می‌شود.

جمال‌الدینی گفت: در این طرح، آموزش به صورت چهره‌ به چهره و مستقیم به شهروندان و به ویژه خانواده‌ها انجام می‌شود و تاثیر بیشتری در فراگیری امدادگری در جامعه خواهد داشت.

وی بیان داشت: در حال حاضر در هر استان 13 شهروند آموزش‌های لازم را با حضور در دوره‌های تخصصی فراگرفته و هر کدام از این افراد در استان، شهرستان، شهر و منطقه محل سکونت خود، وظیفه آموزش به افراد را بر عهده دارد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ایران افزود: در گام نخست 250 هزار نفر تحت آموزش قرار می‌گیرند و امیدواریم با اجرای طرح فوق بتوانیم گام موثری در افزایش آمادگی جامعه و امدادرسانی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی برداریم.

جمال‌الدینی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، طرح خادم باید در فاز نخست و طی چهار سال، جمعیتی بالغ بر 25 میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط استان البرز و همجواری با پایتخت و بهره‌مندی از سه محور مواصلاتی برون‌شهری اصلی و ملی گفت: استان البرز شرایط ویژه‌ای در کشور دارد و باید امکانات و نیازهای این استان به طور دقیق برآورد و تامین شود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ایران اظهار داشت: در صورت وجود آمادگی لازم در هلال احمر استان البرز برای پیشگیری و مقابله با حوادث، بخش مهمی از سیاست‌های هلال احمر برآورده می‌شود.

در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های احسان نصیری، ناصر چرخ‌ساز به عنوان مدیر عامل جدید جمعیت هلال احمر استان البرز منصوب شد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : اجرای طرح خادم توسط هلال احمر
دیدگاه شما در مورد : اجرای طرح خادم توسط هلال احمر

اجرای طرح خادم توسط هلال احمر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ