• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23329 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 16:58

چاپ
ثبت‌نام 23 هزار نفر از همدان برای اعزام به کربلا/ ایجاد 97 مکان اسکان اضطراری زائران

ثبت‌نام 23 هزار نفر از همدان برای اعزام به کربلا/ ایجاد 97 مکان اسکان اضطراری زائران


مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان از ثبت‌ نام 23 هزار نفر از این استان برای اعزام به کربلا خبر داد و گفت: از این تعداد تاکنون برای 19 هزار نفر ویزا صادر شده است.

به گزارش میانخبر، مهرداد نادری‌فر بعد از ظهر امروز در جلسه استانی ستاد اربعین، با بیان اینکه 11 کمیته ذیل ستاد اربعین استان فعالیت دارد،‌ اظهار کرد: 9 کمیته شهرستانی نیز در این خصوص با زیرکمیته‌هایی فعال هستند.

وی با تأکید بر اینکه استان در آمادگی کامل برای میزبانی از زائران حسینی است،‌ گفت: طبق آخرین آمار تا روز گذشته 23 هزار نفر از استان برای اعزام به کربلا ثبت‌ نام کرده بودند که برای 19 هزار نفر ویزا صادر شده بود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان بیان کرد: وزارت کشور برای استان همدان در عراق اسکان و پذیرایی 20 هزار نفر را تعیین کرده بود که با اعزام گروه‌ها آمادگی و استعداد پذیرایی روزانه 33 هزار زائر را در عراق داریم.

وی به ایجاد 36 موکب در همدان اشاره کرد و افزود: 28 موکب در سطح استان در چهار ورودی و یک خروجی استان و هشت موکب در عراق فعال خواهند بود.

نادری‎فر ادامه داد: تا کنون 104 دستگاه ماشین‌آلات سنگین تجهیزات این موکب‎ها را به عراق منتقل کرده‌اند.

وی با اشاره به ایجاد 97 مکان اسکان اضطراری زائران در سطح استان،‌ تصریح کرد: 19 سالن ورزشی، 54 مکان آموزشی، 31 مسجد و سه مکان نظامی در این خصوص پیش‌بینی شده است.

*هیچ نوع نیازی در تأمین اقلام موکب‌ها نداریم

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه هیچ نوع نیازی در تأمین اقلام موکب‌ها نداریم، یادآور شد: مردم استان تمام‎قد پای کار آمده‌اند و حتی مازاد هم داریم.

وی با بیان اینکه جلسه توجیهی خادمان اعزامی به عراق انجام شده است؛ اظهار کرد: در این خصوص نیز اقدامات به خوبی انجام شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان نیز اظهار کرد: برنامه‌ها قبل از ماه محرم بر اساس سیاست‌گذاری ستاد با رویکرد مردمی کردن بحث اربعین آغاز شد.

حجت‌الاسلام علی دشتکی گفت: یکی از سیاست‌ها و رویکرد‌ها عدم تفکیک زائران ایرانی و عراقی، نهادینه کردن شعار اربعین و بحث یاوران اربعین است.

وی خاطرنشان کرد: 9 هیأت در زمینه فعالیت خادمان زائران اربعین برای ساماندهی نذورات مردمی شناسایی شده و کار انجام شده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ثبت‌نام 23 هزار نفر از همدان برای اعزام به کربلا/ ایجاد 97 مکان اسکان اضطراری زائران
دیدگاه شما در مورد : ثبت‌نام 23 هزار نفر از همدان برای اعزام به کربلا/ ایجاد 97 مکان اسکان اضطراری زائران

ثبت‌نام 23 هزار نفر از همدان برای اعزام به کربلا/ ایجاد 97 مکان اسکان اضطراری زائران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ