• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23332 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 - ساعت: 17:08

چاپ
شهرداری اردبیل در جمع‌آوری میوه‌ فروش‌های سیار با هجمه روبه‌روست

شهرداری اردبیل در جمع‌آوری میوه‌ فروش‌های سیار با هجمه روبه‌روست


رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل گفت: شهرداری در جمع‌آوری مشاغل مزاحم به ویژه میوه فروش‌های سیار با هجمه‌های متعدد از سوی دستگاه‌های مختلف روبه‌روست.

به گزارش میانخبر، علیرضا سلیمانی عصر امروز در نشست پرسش و پاسخ با جوانان در اردبیل اظهار کرد: مشاغل مزاحم از جمله مباحث اجتماعی و یکی از دغدغه‌های اساسی شهروندان است که رسیدگی به آن خارج از اختیارات شهرداری نیست.

وی با بیان اینکه باید در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی به سمتی حرکت کنیم تا به شکل صحیح و اصولی با مشاغل مزاحم برخورد کرده و نسبت به سر و سامان دادن آنها اقدامی جدی انجام دهیم، تصریح کرد: شورا و شهرداری همواره با این استدلال از سوی برخی‌ها روبه‌روست که اگر وانتی‌های میوه فروش سیار را از سطح شهر جمع‌ کنیم، عده‌ای به دلیل نبود درآمد لازم به کارهای خلاف و حتی فروش مواد مخدر و یا سایر ناهنجاری‌ها روی می‌آورند در حالی که چنین استدلالی از اساس و پایه اشتباه و خطاست.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل گفت: با این هجمه‌هایی که به شورا و شهرداری وارد می‌شود، نمی‌توان وانتی‌ها و نیسانی‌های سیار در ارتباط با میوه فروشی‌ها را جمع کرد در حالی که باید شورا و شهرداری فکری به حال جمع‌آوری این مشاغل مزاحم بکنند.

سلیمانی با یادآوری اینکه البته ترس از رأی ندادن در انتخابات نیز مزید علت شده تا ما نتوانیم برخورد قاطع با میوه‌ فروش‌های سیار در جای جای شهر داشته باشیم، افزود: عده‌ای نیز به خاطر اینکه میوه فروش‌های سیار کمپینی تشکیل داده و علیه عده‌ای در انتخابات تحرکی داشته باشند، در این باب سکوت اختیار کردند و هیچ کاری را انجام نمی‌دهند.

 

جمع‌آوری متکدیان بر عهده فرمانداری است

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل در مورد جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر نیز بیان کرد: این وظیفه بر عهده فرمانداری است ولی عموم مردم باید با احساس مسؤولیت و کمک نکردن به این متکدیان در حال فزونی و گسترش در سطح شهر کاری را بکنند تا برای همیشه آنها دیگر اطراف چنین کاری نگردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: بنده خود پولی را به این متکدیان نمی‌دهم تا مبادا جسارت بیشتری پیدا کرده و روز به روز بر تعداد آنها افزوده شود در حالی که متأسفانه برخی از شهروندان با پرداخت پول به این متکدیان آنها را نسبت به این امر گستاخ‌تر می‌کنند.

سلیمانی با بیان اینکه در استان همجوار ما به عنوان نمونه نه تنها به چنین متکدیانی پولی نمی‌دهند بلکه برخی کارهای غلط را دور ریختند تا عده‌ای از فضای به وجود آمده سوءاستفاده نکنند، ادامه داد: حتی در این شهرها مردم به رغم سرما و گرما تاکسی را دربست نمی‌گیرند تا مبادا چنین شیوه‌ای به حالت عادی و روال معمول درآید در حالی که در شهر ما صاحبان برخی تاکسی‌ها به لحاظ شیوه رفتاری متفاوت و دربست گرفتن برخی از هموطنان چنان جسارتی پیدا کردند که حتی در روزهای عادی نیز از سوار و پیاده کردن مردم طفره می‌روند.

وی ضرورت برطرف شدن چنین خرده فرهنگ‌های غلط را ضروری اعلام کرد و گفت: باید خود مردم کاری را انجام دهند تا برخی از خصلت‌ها، شیوه‌ها و رفتارهای غلط از بین برود.

اگر قطعی برق اخیر دست شهرداری بود به این زودی‌ها مشکل حل نمی‌شد

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل در مورد مدیریت واحد شهری به عنوان یک حرکت مدیریتی سازمان‌یافته در خدمات‌رسانی به هموطنان اظهار کرد: به نظر می‌رسد با این همه پراکندگی کار نه مجلس و نه دولت راضی خواهند بود که مدیریت واحد شهری اتفاق بیفتد.

سلیمانی تصریح کرد: البته این کار و ممانعت از اجرای مدیریت واحد شهری منطقی‌تر به نظر می‌رسد چرا که در شهرداری توان لازم برای خدمات‌رسانی در حوزه‌های آب، برق، گاز و سایر بخش‌ها وجود ندارد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: ما تا زمانی که نتوانیم سطح انتخاب اعضای شورای شهر را به صورت کارشناسی بالا برده و توانمندی شهرداری را افزایش دهیم، نمی‌توان در باب مدیریت واحد شهری امیدوار به اجرای طرحی بود چرا که در ماجرای اخیر بحران برف اگر کار قطع برق دست شهرداری بود، به این زودی‌ها مردم از جریان برق مناسب بهره‌مند نمی‌شدند و ماه‌ها طول می‌کشید تا این جریان اتفاق بیفتد.

سلیمانی در مورد وضعیت سنگ‌فرش‌ها و برخی مشکلات دیگر عمرانی در سطح شهر بیان کرد: بنده در این زمینه متخصص نیستم ولی بر این باورم که به هیچ وجه نباید معابر شهری اردبیل را به روش موجود سنگ‌فرش می‌کردند.

وی با بیان اینکه در شورای ترافیک که در سطح استان و شهرستان ضعیف عمل کرده، نیاز به تغییرات و تحولات و اختیار بیشتری است، اضافه کرد: به نظر می‌رسد حوزه ترافیک یک متولی خاص و کار بلد ندارد و هر کس هرگونه دلش می‌خواست برای این شهر تصمیم می‌گیرد.

سلیمانی نمونه این کار را گلایه‌های متعدد مردمی از نصب تابلوی ایستگاه تاکسی و اتوبوس اعلام کرد و ادامه داد: ما به معنای واقعی گرفتار این اعتراض‌ها و گلایه‌ها هستیم چرا که هر کس نسبت به نصب این تابلوها در جلوی مغازه و یا واحد مسکونی خود گله‌مند است در حالی که کمترین همکاری‌ها را در این حوزه شاهد هستیم.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : شهرداری اردبیل در جمع‌آوری میوه‌ فروش‌های سیار با هجمه روبه‌روست
دیدگاه شما در مورد : شهرداری اردبیل در جمع‌آوری میوه‌ فروش‌های سیار با هجمه روبه‌روست

شهرداری اردبیل در جمع‌آوری میوه‌ فروش‌های سیار با هجمه روبه‌روست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ