• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23345 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت: 13:24

چاپ

افتتاح پایانه مسافری بندر چابهار/ راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافربری‌ چابهار-مسقط


با افتتاح پایانه جدید مسافری بندر چابهار، نخستین کشتی مسافری ایران روز گذشته از بندر چابهار عازم مسقط شد.

به گزارش میانخبر، محمد سعیدنژاد مدیرعامل این سازمان در ‌‌مراسم افتتاح پایانه مسافری بندر چابهار و راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافربری‌ چابهار-مسقط اظهار داشت: ‌این خط دریایی به صورت منظم روزهای چهارشنبه هر هفته بین چابهار تا مسقط برقرار است و در نظر داریم در آینده تعداد سرویس‌های این خط دریایی را در این مسیر افزایش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به افتتاح پایانه جدید مسافری بندر چابهار در صورت نیاز می توانیم خطوط کشتیرانی خود را از چابهار به بنادر منطقه از جمله بنادر پاکستان برقرار کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌های هندی در بندر چابهار گفت: هندی ها در دو زمینه در بندر چابهار سرمایه‌گذاری کرده اند که نخستین آن معادل 85 میلیون دلار و دومین معادل 150 میلیون دلار به صورت فاینانس است.

سعیدنژاد اظهار داشت: با توجه به قرارداد نخست که با هندی‌ها منعقد شده است، آنها تجهیزات مورد نیاز بندر چابهار را تامین می‌کنند و در قرارداد دوم هندی‌ها معادل 150 میلیون دلار در بندر چابهار سرمایه‌گذاری می‌کنند که مجموع آن 235 میلیون دلار است.

بنابراین گزارش ظرفیت بندر چابهار هم اکنون سالیانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن است و با انجام سرمایه‌گذاری و تحقق کامل مرحله اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا از این بندر سالیانه به بیش از 6 میلیون تن افزایش می یابد.

اعمال تخفیف 75 درصدی در هزینه انبارداری و 50 درصدی تخفیف در هزینه‌های باربری و دسترسی راه کوتاه به افغانستان از طریق چابهار، توسعه این بندر را در شرق کشور ضروری کرده است تا با ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه، کریدور شرق دریای خزر بیش از پیش فعال شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : افتتاح پایانه مسافری بندر چابهار/ راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافربری‌ چابهار-مسقط
دیدگاه شما در مورد : افتتاح پایانه مسافری بندر چابهار/ راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافربری‌ چابهار-مسقط

افتتاح پایانه مسافری بندر چابهار/ راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافربری‌ چابهار-مسقط تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ