• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23354 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت: 13:41

چاپ
ترامپ با حمایت سفیدپوستان «طبقه کارگر» پیروز شد

ترامپ با حمایت سفیدپوستان «طبقه کارگر» پیروز شد


یک روزنامه آمریکایی با تاکید بر اینکه دونالد ترامپ با حمایت «سفیدپوستان طبقه کارگر» پیروز شد، از غافل شدن اردوگاه دموکرات‌ها و هیلاری کلینتون به آرای این گروه سخن گفت.

به گزارش میانخبر، یک روزنامه آمریکایی در مطلبی با عنوان «چرا ترامپ پیروز شد: به خاطر سفیدپوستان طبقه کارگر»، به توضیح چرایی انتخابات 2016 ریاست جمهوری این کشور پرداخت.

«نیویورک تایمز» در مطلبی درباره پیروزی نامزد جمهوریخواه، دلیل برد دونالد ترامپ را حمایت رای دهندگان سفیدپوست طبقه کارگر خوانده است.

در این گزارش آمدده است:

«دونالد ترامپ با سوار شدن بر موج عظیم حمایت رأی دهندگان سفیدپوست طبقه کارگر از او پیروز شد. این موضوع همیشه محتمل بود اما همیشه بعید می‌نمود. هیلاری کلینتون تقریبا در همه نظرسنجی‌های ملی پیش بود و در نظرسنجی‌های دیگر در ایالت‌ها، 270 رای ایالتی(برای ریاست جمهوری) را از آن خود کرده بود.

ایده و تفکر سنتی از انتخابات‌‌های اخیر در آمریکا، حتی دلیل بیشتری به ما می‌داد که خانم کلینتون در امان بود. نظرسنجی‌‌های سر صندوق‌های آرا نشان می‌داد که رئیس‌جمهور اوباما انتخابات 2012 را علی رغم عملکرد بسیار فاجعه‌بار در میان سفید پوستان در قیاس با دموکرات‌ها از زمان والتر موندال پیروز شد. این نظرسنجی‌ها نشان داد که ارای سفیدپوستانی که مدرک دانشگاهی ندارند، اکنون تنها یک سوم آرای حوزه‌های انتخابیه است. اینطور تفسیر شد که این یعنی زمینه بیشتری برای شکست و ناکامی‌های بیشتر دموکرات‌ها وجود ندارد به ویژه وقتی یک دموکرات سفیدپوست جایگزین آقای اوباما می‌شد.

اما واقعیت آن بود که دموکرات‌ها بسیار بیشتر از آنچه خیلی‌ها باور داشتند، به آرای سفیدپوستان طبقه کارگر وابسته بودند.

در پایان کار، پایگاه‌های رای نقاط قوت دوره صنعتی دموکرات‌ها در بین رای دهندگان سفیدپوست طبقه کارگر به سبد آقای ترامپ ریخته شد و این موضوع در بسیاری از مناطقی که آقای اوباما در سال 2008 و 2012 بهترین عملکرد را داشت، تکرار شد. نقطه محوری ائتلاف پیروزی اوباما، به شدت به نفع جمهوریخواهان از بین رفت.

ولی ریور وایومینگ در ایالت پنسیلوانیا که اسکرانتون و ویلکس بار را هم شامل می‌شود به آقای ترامپ رای داد در حالی که پیشتر با اختلاف دو برابری به اوباما رای داد.

نظرسنجی‌ها همچنین به طور سیستماتیک اهمیت آرای سفیدپوستان طبقه کارگر برای دموکرات‌ها را دست کم گرفتند. به طور کلی، آنها تعداد آرای غیر سفیدپوستان و طبقه تحصیل کرده را بیش از حد مهم ارزیابی کردند. نتیجه این بود که بسیاری از تحلیلگران در سال 2012 تعداد آرای سفیدپوستان طبقه کارگر بالای 45 سال را که حدود 10 میلیون نفر بودند، دست کم گرفتند.

با وجود همه این بحث‌ها، خانم کلینتون در همه نظرسنجی‌های ملی پیشتاز بود اما پیشتازی او، غیرقابل خدشه و بحث نبود. نظرسنجیها انتخابات میان دوره ای سال 2014 و عملکرد جمهوریخواهان را دست کم گرفتند و آنها دموکراتها را در سال 2012 دست کم گرفتند و میتوان آن را در بریتانیا با موضوع رای برگزیت قیاس کرد.

تقریبا با قاطعیت می‌شود گفت که خانم کلینتون رای آرای مردمی را خواهد داشت و شاید با بیش از یک درصد چنین باشد. در آخرین نظرسنجیهای ملی، خانم کلینتون پیشتازی 4 درصدی داشت.

به طور کلی خانم کلینتون شاید آرای هیسپانیک(لاتین تبارها) را از آن خود کرده باشد همانطور که نطرسنجیها نشان می داد و او شاید عملکرد خوبی در بین رای دهندگان سفیدپوست تحصیلکرده داشته باشد البته هنوز مشخص نیست که او (اکثریت) آرای آنها را از آن خود کرده باشد.

نکته مهم این است که نظرسنجیها به حاشیه رای خانم کلینتون در ایالتهای غرب میانی از قبیل ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا بی توجه بودند.

مکانیسم دقیق این اشتباه، معلوم نیست. شاید رای دهندگان تصمیم نگرفته، در آخر به آقای ترامپ گرویدند شاید واقعا آرای "خاموشی" برای او وجود داشت؛ افرادی که مایل نبودن به افراد فعال در زمینه نظرسنجی بگویند از آقای ترامپ حمایت می‌کنند.

موضوع مشخص آن است که این خطا، صرفا خطا در زمینه نظرسنجیهای عمومی نیست چرا که حتی تیم آماری کمک کننده به آقای ترامپ هم پیشبینی پیروزی نمی‌کرد. تیم کلینتون که مانند همه ستادهای انتخاباتی خودش راسا نظرسنجی می‌کرد متقاعد شده بود که در مسیر پیروزی قرار داشت. ستاد کلینتون به ندرت در ویسکانسین، مینه سوتا و میشیگان آگهی های تبلیغاتی پخش میکرد.

در نهایت، بسیاری از فاکتورهایی که از ایده پیروزی خانم کلینتون در این ایالتها سخن می‌گفت، اصلا وجود نداشت. او در آن حدی که بسیاری انتظارش را داشتند، در مناطق لاتین تبار فلوریدا، با قدرت [مورد انتظار] پیروز نشد و با درصد اختلاف کمی آقای ترامپ را در دو ناحیه «میامی-دید» و «اورلاندو-کیسیمی» کنار زد اگر چه او در تگزاس و کالیفرنیا این کار را کرد.

هر چه او در میان رأی دهندگان تحصیل کرده و لاتین تبارها در سطح ملی خوب عمل کرده باشد، او در صحنه نبرد در ایالتهای کلیدی خوب عمل نکرد یا اینکه با رجوع زیاد آقای ترامپ به رای دهندگان سفیدپوست فاقد مدرک دانشگاهی تلاشهای کلینتون خنثی شد».


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ترامپ با حمایت سفیدپوستان «طبقه کارگر» پیروز شد
دیدگاه شما در مورد : ترامپ با حمایت سفیدپوستان «طبقه کارگر» پیروز شد

ترامپ با حمایت سفیدپوستان «طبقه کارگر» پیروز شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ