• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23365 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت: 14:00

چاپ
فقیر شدن سالانه 700 هزار نفر به خاطر مشکلات بیماری پیش از طرح تحول سلامت

فقیر شدن سالانه 700 هزار نفر به خاطر مشکلات بیماری پیش از طرح تحول سلامت


معاون وزیر بهداشت گفت: پیش از اجرای طرح تحول سلامت سالانه حدود 700 هزار نفر به دلیل مشکلات بیماری فقیر می‎شدند اما اکنون وضعیت بهتر شده است، هر چند این مشکل کاملاً برطرف نشده است.

به گزارش میانخبر، سید محمدهادی ایازی ظهر امروز در همایش نقش رونق اقتصادی در پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی در استان همدان با بیان اینکه موضوع تبعات آسیب‎های اجتماعی بسیار حایز اهمیت است، اظهار داشت: در این میان فقط نباید دنبال مقصر بود چراکه همه مقصر هستیم.

وی برگزاری این همایش را اقدامی ارزشمند دانست و ادامه داد: تا پیش از اجرای طرح تحول سلامت سالانه حدود 700 هزار نفر به دلیل مشکلات بیماری فقیر می‎شدند اما اکنون وضعیت بهتر شده هر چند کاملا این مشکل برطرف نشده است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه دو موضوع در آسیب‎های اجتماعی تاثیر گذاری بالایی دارد که یک مورد فقر و دیگری بیکاری است، ادامه داد: ریشه بسیاری از این مشکلات در بیماری‎هاست.

وی با بیان اینکه تمام کشورهای در حال توسعه با مشکل بیکاری روبه‌رو بوده‎اند، افزود: تمام کشورهای توسعه یافته به دنبال حل مشکلات آسیب‎های اجتماعی می‎روند.

ایازی با بیان اینکه وقتی افراد فقیر شده و شغل خود را از دست می‎دهند به سمت آسیب اجتماعی سوق پیدا می‎کنند، افزود: وجود 11 هزار حاشیه‎نشینی؛ یک طلاق از هر چهار ازدواج و اعتیاد ریشه در مسایل اقتصادی دارد.

وی با اشاره به اینکه باید به سراغ حل مشکلات اقتصادی رفت، ادامه داد: ریشه مسائل آسیب‎های اجتماعی در بحث اقتصادی است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه بسیاری از پدیده‎های اجتماعی در بحث اعتیاد، موضوعات اخلاقی و... ریشه در مسایل و مشکلات اقتصادی دارد، ادامه داد: شرط حل مسایل داشتن رونق اقتصادی است.

وی با بیان اینکه ایجاد یک شغل موجب حل مشکلات یک خانواده خواهد شد، گفت: حل مشکلات یک خانواده عامل پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی می‎شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : فقیر شدن سالانه 700 هزار نفر به خاطر مشکلات بیماری پیش از طرح تحول سلامت
دیدگاه شما در مورد : فقیر شدن سالانه 700 هزار نفر به خاطر مشکلات بیماری پیش از طرح تحول سلامت

فقیر شدن سالانه 700 هزار نفر به خاطر مشکلات بیماری پیش از طرح تحول سلامت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ