• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23369 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت: 14:14

چاپ
شجونی وفادار به ولایت بود

شجونی وفادار به ولایت بود


امام جمعه موقت رشت، شیخ جعفر شجونی را از علمای مبارز توصیف کرد و گفت: شجونی حتی یک لحظه از مسیر امام(ره) و رهبری خارج نشد و از افراد وفادار و بصیر نسبت به ولایت بود.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام سید ابوطالب حجازی ظهر امروز در مراسم قدرشناسی از حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی در مصلای امام خمینی (ره) این شهر اظهار کرد: شجونی مجاهد و مبارز، خطیب، واعظ و مبلغی توانا بود.

وی، سخنوری را از ویژگی‌های مبلغان با بصیرت عنوان کرد و افزود: راه انبیای الهی روشن است و آنها که در لباس واعظ و خطیب این مسیر را می‌پیمایند باید با صلابت و بدون ترس مواضع خود را اعلام کنند.

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان با تأکید براینکه دعوت‌کننده و مبلغ باید بصیرت داشته باشد، بیان کرد: مبلغ دینی نباید با چشمان بسته و بدون آگاهی مردم را دعوت کند.

حجازی به آیه قرآن مبنی بر دعوت مردم با رفتار و کردار به طرف دین اشاره کرد و گفت: هر کدام از پیروان پیامبر (ص) باید مبلغی با بصیرت باشند.

وی، بصیرت را مشاهده با قلب و عقل خواند و تصریح کرد: انسان بصیر در شنیده‌ها و دیده‌ها می‌اندیشد و پس از آن نظر قاطع خود را اعلام می‌کند.

امام جمعه موقت رشت، فرد بصیر را موقعیت‌شناس دانست و خاطرنشان کرد: انبیای الهی مسیر تبلیغ خود را با بصیرت انتخاب کردند.

حجازی به تلاش انبیای الهی در راه خدا اشاره کرد و یادآور شد: جهاد در راه حق تنها با جنگ نیست و روش‌های مختلف جهاد با زبان و نفس است.

وی با بیان اینکه جهاد با زبان شکنجه و محرومیت از طرف مخالفان را به همراه دارد، اظهار کرد: مجاهد و مبارز در راه خدا باید تمام سختی‌ها را تحمل کند تا به هدف خود برسد.

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان، هدف انبیای الهی را جلوگیری از هوای نفس عنوان کرد و افزود: اگر مبلغ دینی بصیر نباشد و از یاد خدا غافل شود سقوط می‌کند.

حجازی، تبلیغ را جهاد فرهنگی خواند و بیان کرد: مبلغ بصیر حق ندارد از زیر بار مسؤولیت شانه خالی کند و از خدمت به اسلام و مسلمانان غافل شود.

وی با اشاره به اینکه بصیرت با صبر از وظایف مبلغان است، تصریح کرد: اگر قرار بود علما از افتراها و تهمت‌ها ترسیده و شانه خالی کنند از اسلام اثری باقی نمی‌ماند.

امام جمعه موقت رشت، تبلیغ ولایت و رهبری را مهم‌ترین وظیفه مبلغان ذکر کرد و گفت: پیامبر(ص) در آخرین سفر خود در محل غدیر علی(ع) را به عنوان امام معرفی کرد.

حجازی با اشاره به اینکه شیخ جعفر شجونی از علمای مبارز بود، خاطرنشان کرد: سال‌ها شجونی برای دفاع از اسلام و انقلاب، سختی زندان‌های رژیم طاغوت را تحمل کرد.

وی، شجونی را همراه امام(ره) و مقام معظم رهبری توصیف کرد و یادآور شد: شجونی حتی یک لحظه از مسیر رهبری خارج نشد و از افراد وفادار و بصیر نسبت به ولایت بود.

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان در پایان متذکر شد: در مرگ افراد برخی ناراحت و عده‌ای خوشحال هستند اما تهمت و افترایی که به بعضی از مبلغان می‌زنند بسیار دردناک است.


منبع : فارس

دیدگاه شما در مورد : شجونی وفادار به ولایت بود

شجونی وفادار به ولایت بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ